burze

i

Autor: pl.freepik.com/print screen wxcharts.com Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem w czwartek, 20 lipca 2023

Pogoda

"Poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego". IMGW ostrzega przed burzami z gradem w Krakowie

2023-07-20 8:30

Burzowa, niebezpieczna pogoda w Małopolsce nie daje za wygraną. Oberwanie chmury i potężny grad wielkości piłek golfowych wystąpił już w tym tygodniu, a w czwartek, 20 lipca IMGW wydało kolejne ostrzeżenia dla mieszkańców Krakowa i całego województwa.

Małopolskie. Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem w czwartek, 20 lipca

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed burzami z gradem. Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek, 20 lipca od godz. 11.00 do 20.00. Wedle prognoz mogą wystąpić burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu, od 15 do 25 mm, a także porywy wiatru do 80 km/godz. Miejscami pojawi się grad. Silne porywy wiatru będą towarzyszyć chmurom konwekcyjnym, niekonieczne z wyładowaniami atmosferycznymi.

Krakowski magistrat ostrzega przed możliwymi utrudnieniami i zagrożeniami

Na stronie krakowskiego magistratu pojawiło się przypomnienie i zarazem ostrzeżenie, że burze mogą powodować zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, uszkodzenia drzewostanu, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania, a tym samym stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Należy więc pamiętać, aby w czasie burzy nie parkować pod drzewami, unikać otwartych przestrzeni, zabezpieczyć wolnostojące przedmioty na balkonach i przygotować oświetlenie zastępcze.

Znicze przy moście Dębnickim w Krakowie. Tak wygląda miejsce wypadku z udziałem czterech młodych mężczyzn [ZDJĘCIA]

Agnieszka P. podpaliła męża?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE