Latający Kreml, czyli IŁ-80 Putina zmodernizowany. To na wypadek wybuchu nuklearnego

i

Autor: Kirill Naumenko, Wikipedia Commons "Latający Kreml", czyli IŁ-80 Putina zmodernizowany. To na wypadek wybuchu nuklearnego

"Latający Kreml" nazywany "samolotem dnia zagłady" zmodernizowany. To ostrzeżenie dla Zachodu

2022-11-21 10:44

IŁ-80 nazywany "samolotem dnia zagłady" to rosyjska maszyna mogąca przetrwać atak nuklearny. Pełni funkcję powietrznego stanowiska dowodzenia prezydenta oraz dowódcy sił zbrojnych na wypadek wojny lub katastrofy. Samolot właśnie przeszedł gruntowną modernizację, a także zyskał nowe funkcje, o czym poinformował serwis Bulgarianmilitary.

"Latający Kreml" Putina po gruntownym liftingu

Rosyjski IŁ-80 to jedyna taka maszyna na Ziemi wyposażona, która może przetrwać atak nuklearny. Serwis Bulgarianmilitary donosi, że samolot właśnie przeszedł modernizację, co jest niepokojącym sygnałem dla Zachodu, gdyż może świadczyć o ewentualnym zagrożeniu. Maszyna nazywana przed ekspertów "samolotem dnia zagłady" lub „samolotem dnia Sądu Ostatecznego” została wyposażona w nowe funkcje. Jakie?

  • posiada łączność z podwodną anteną komunikacyjną,
  • może wystrzeliwać pociski z atomowych okrętów podwodnych,
  • może wystrzeliwać z pokładu balistyczne pociski jądrowe,
  • może wystrzeliwać torpedy jądrowe Posejdon,
  • może być tankowany w powietrzu,
  • posiada antenę do komunikacji satelitarnej również w bardzo niskich częstotliwościach,
  • jest ultraodporna, poza kokpitem pilotów nie posiada okien,
  • może osiągać prędkość 900 kilometrów na godzinę,
  • prawdopodobnie wyposażona jest w systemy walki radioelektronicznej.

Rosyjska agresja wciąż przybiera na sile

W ostatnich tygodniach Rosjanie przeprowadzają zintensyfikowane ostrzały rakietowe, by sterroryzować ukraińską ludność cywilną i odciąć dostawy ciepła. Eksperci natomiast wciąż ostrzegają, że Rosja może zaatakować bronią jądrową punkty logistyczne na terenie NATO, a w tym Polskę. Putin i politycy Kremla wielokrotnie straszyli użyciem broni atomowej, a ostatni raz miało to miejsce 27 września. Dmitrij Miedwiediew na swoim Telegramie napisał, że "w razie potrzeby" Rosja może użyć broni masowego rażenia. W październiku w obwodzie kaliningradzkim Rosja rozpoczęła próby jądrowe – ćwiczenia z użyciem "broni apokalipsy". Prezydent USA Joe Biden ostrzegł, że ryzyko nuklearnego armagedonu jest najwyższe od czasu kryzysu kubańskiego z 1962 roku. „Putin to człowiek, którego znam dobrze, on nie żartuje”, powiedział Biden.

"Tragicznie zmarły jest ofiarą wojny". Pogrzeb Bogdana C. w Przewodowie

Kultowe smaki PRL-u. Pamiętasz te dania z barów mlecznych i stołówek?

Pytanie 1 z 10
Bary mleczne były w PRL popularne, ponieważ było w nich:

Co robić w razie ataku rakietowego lub bombardowania?

Posłuchaj wskazówek wojskowego!

Listen to "Jak się zachować podczas bombardowania? Polski żołnierz radzi, gdzie się ukryć! EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE