Skrzyżowanie przy ul. Przybyszewskiego i Armii Krajowej

i

Autor: Aleksandra Wasilewska Skrzyżowanie przy ul. Przybyszewskiego i Armii Krajowej

Kumulacja ruchu samochodowego na zamkniętym osiedlu w centrum Krakowa

2022-10-12 9:38

Drogowy armagedon w okolicach miasteczka studenckiego AGH. To w związku z planowanym zamknięciem ulicy Królowej Jadwigi. Już teraz kierowcy muszą wybierać objazdy od ulicy Hamernia do ul. Odlewniczej. Narzekają też na natężenie ruchu na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego i Armii Krajowej.

Planowane zamknięcie ulicy Królowej Jadwigi z uwagi na jej remont wymusza na kierowcach poszukiwanie objazdów. Jednym z nich jest przejazd od ulicy Hamernia do Odlewniczej, drogi wewnętrznej na osiedlu w okolicy miasteczka studenckiego AGH. Mieszkańcy już odczuwają wzrost natężenia ruchu samochodów w okolicy.

Trzeba być bardziej uważnym, szczególnie kiedy chodzi się z dzieckiem. Samochody jadą szybko, często nie zwracają uwagi na pieszych i rowerzystów.

Boimy się wyprowadzać psy czy spokojnie przejść w stronę Błoń. Ten ruch znacznie pogorszył się, dużo samochodów zaczęło przejeżdżać przez nasze osiedle - mówią mieszkańcy.

Interpelację do prezydenta w tej sprawie złożył już radny Grzegorz Stawowy.

Wystąpiłem do Prezydenta żeby rozważył zmianę organizacji ruchu na tarczy skrzyżowania ulic Przybyszewskiego i Armii Krajowej. Tak, aby samochody jadące w lewo w kierunku obwodnicy miasta i na wprost w kierunku Bronowic nie blokowały tych, które chcą skręcać w prawo, czyli do centrum Krakowa. Wedle opinii mieszkańców najwięcej samochodów właśnie skręca w prawo - wyjaśnia radny Stawowy.

Zdaniem radnego najprościej byłoby utworzyć prawoskręt. Z pewnością powrócimy do tej sprawy i odpowiedzi Pana Prezydenta.

Czy znasz te jesienne kwiaty?

Pytanie 1 z 8
Przez wielu uważane są za najpopularniejsze rośliny kwitnące jesienią
Chryzantemy
Gwiazdozbiór Jaruzelskiej - Izabela Trojanowska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE