Krakowski Browar Górniczo-Hutniczy otrzymał w Niemczech prestiżową nagrodę [AUDIO]

2020-07-30 12:53 Wojciech Sidorowicz
Browar Górniczo-Hutniczy
Autor: Paweł Szupiluk Zespół piwowarki Browaru Górniczo-Hutniczego: od lewej Piotr Drochliński, Kamil Domański, Jonas Trummer

Browar Górniczo-Hutniczy został nagrodzony platyną. Najwyższą nagrodę w konkursie piw rzemieślniczych w Niemczech zdobył Pils uwarzony przez piwowarów z Krakowa. Na rangę wyróżnienia wpływa także to, że Krakowianie warzą dopiero od listopada.

Browar Górniczo-Hutniczy otrzymał platynę w konkursie piw rzemieślniczych Meininger’s International Craft Beer Award 2020. Jednym z najlepszych piw okazał się właśnie Pils uwarzony w Krakowie. W konkursie oceniane było każde piwo z osobna według ściśle określonych parametrów i stylów.

W tym roku jurorzy przyznali 222 nagrody. Oprócz srebrnych i złotych było 35 najważniejszych, czyli platynowych. Co się złożyło na sukces tego piwa? Zdradza Piotrek Drochlińki, piwowar Browaru Górniczo-Hutniczego.

- Po pierwsze dobre urządzenie, po drugie piwowar, po trzecie składniki, których używamy do warzenia piwa, i w końcu woda, która w Krakowie jest naprawdę wysokiej jakości. Pils to jest najpopularniejszy gatunek piwa, który pochodzi z Niemiec. Tym bardziej nas to cieszy, że wygraliśmy tak prestiżowy konkurs pokonując Niemców ich własnym piwem i na własnej ziemi - mówi Piotrek Drochliński.

Browar jest tworzony przez osoby związane z Akademią Górniczo Hutniczą. Współpracuje także z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, który od lat prowadzi studia piwowarskie.

- Z Uniwersytetu Rolniczego pozyskaliśmy także głównego piwowara - doktoranta, który specjalizuje się w nowoczesnych gatunkach roślin, których można użyć jako słodu. Mamy także praktykantów. Wszyscy razem dyskutujemy, analizujemy procesy chemiczne, biologiczne z pełną świadomością tego, co produkujemy. Czasami słyszymy, że robimy nudną klasykę, ale robimy ją dobrze - mówi Damian Żurawski, wiceprezes Browaru Górniczo-Hutniczego.

Wyróżniony Pils z Browaru Górniczo-Hutniczego jest warzony z wyłącznie polskich odmian chmielu.

Krakowski Browar Górniczo-Hutniczy otrzymał platynę. Mówi Damian Żurawski, wiceprezes browaru:
Niesamowity widok z dawnego „szkieletora”. Konstrukcja zniknęła pod elewacją

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.