policja

i

Autor: pixabay

Kraków. Zwłoki znalezione w pustostanie należą do Jakuba Bocheńskiego. Informację potwierdziła małopolska policja

2022-10-14 16:30

W czwartek, 13 października w pustostanie w Krakowie odnaleziono zwłoki, prawdopodobnie mężczyzny. Mimo, że ciało było w stanie rozkładu, nasunęły się podejrzenia, że zwłoki należą do Jakuba Bocheńskiego z Krakowa. Polityk Lewicy zaginął w czwartek, 22 września. W piątek (14 października) małopolska policja potwierdziła, że jest to ciało zaginionego.

Jak informowaliśmy wcześniej, w czwartek (13 października) w godzinach popołudniowych, w jednym z pustostanów przy ulicy Portowej na Dąbiu w Krakowie odnaleziono zwłoki. Policja nie potwierdziła dokładnie płci denata, ale wiadomo było, że prawdopodobnie jest to mężczyzna.

Ciało w stanie mocnego rozkładu leżało pod schodami na ogrodzonym terenie wśród zakładów przemysłowych. W tym miejscu, tuż po zniknięciu polityka, odnaleziony został jego samochód.

W piątek (14 października) małopolska policja potwierdziła, że odnalezione ciało należy do zaginionego.

- W piątek mężczyzna został rozpoznany przez członków rodziny. Policja potwierdza, że to Jakub Bocheński – informuje Anna Zbroja-Zagórska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Przypomnijmy, że mężczyznę po raz ostatni widziano w czwartek, 22 września  między godz. 11 a 13 w Krakowie, w pobliżu hotelu przy ul. Dąbskiej 5, gdzie odbywało się szkolenie firmowe, w którym brał udział. Według nieoficjalnych informacji po przerwie i lunchu nie wrócił już na zajęcia.

Ktoś wyrzucił te słodkie zwierzaczki do śmietnika. Dwie świnki morskie czekała pewna śmierć.

Mężczyzna miał też pozostawić swoje rzeczy na stoliku w sali. Od czasu zaginięcia Bocheńskiego policja prowadziła intensywne poszukiwania. Funkcjonariusze przeszukali też m.in. Wisłę. W akcji użyto motorówki oraz dron.

Dalsze śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kraków-Podgórze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE