Kraków znów dezynfekuje chodniki i przystanki. Pomoże w walce z koronawirusem?

2021-03-16 15:38

W Krakowie znów dezynfekowana jest przestrzeń miejska. To działania podobne do tych, które miały miejsce m.in. wiosną ubiegłego roku. Władze miasta decyzję o dezynfekcji podjęły w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

Prace skupiają się na chodnikach i placach, przejściach dla pieszych, pętlach autobusowych, przejściach podziemnych i przystankach – miejscach, w których zazwyczaj jest więcej osób. Dezynfekowane są również kosze uliczne, różnego rodzaju poręcze i ławki, a także otoczenia aptek wraz z wejściami. Jak podkreślają władze miasta, używany do dezynfekcji płyn jest całkowicie bezpieczny zarówno dla mieszkańców, jak i zwierząt.

Raport z Anteny 16.03

Pracownicy MPO Kraków stosują odzież ochronną ze względu na długotrwałą pracę z tym środkiem – chwilowy kontakt jest całkowicie bezpieczny.

Mieszkańców prosimy o współpracę i wyrozumiałość – aby pracownicy MPO mogli sprawnie dokonać dezynfekcji, prosimy o odsunięcie się od oczyszczanej powierzchni. Akcja dezynfekowania będzie trwała cały czas, aż do odwołania - czytamy w komunikacie.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE