Wiadomości

Bulwersujący widok na Zakrzówku. Uszkodzone barierki i porozrzucane śmieci

2024-04-08 15:01

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie w nieco humorystyczny sposób odniósł się do przykrego widoku, jaki w ostatnim czasie zastano na Zakrzówku. Mowa o licznych śmieciach, pozostawionych w pobliżu kąpieliska. „Gatunek zagrożony w krajach skandynawskich czy Japonii, w Polsce w dalszym ciągu inwazyjny!” – pisze ZZM.

Kraków. Śmietnisko na Zakrzówku. Przykry widok w popularnym miejscu rekreacji

Zakrzówek w Krakowie to jeden z najpopularniejszych terenów rekreacyjnych w stolicy Małopolski. Miejsce to stało się jeszcze atrakcyjniejsze, kiedy w 2023 roku otwarto tam nowe, zmodernizowane kąpielisko w postaci basenów. Inwestycji towarzyszyły liczne prace remontowe, w tym budowa nowych pomostów, ścieżek spacerowych czy stref odpoczynku.

Kąpielisko na Zakrzówku w 2023 roku okazało się wielkim hitem, tłumnie odwiedzanym przez mieszkańców. Problemem wciąż pozostają śmieci, które pozostawiane są na terenie zalewu. Do jednej z niedawnych sytuacji odniósł się Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, który opublikował na Facebooku humorystyczny post, nawiązujący do obrazu nędzy i rozpaczy.

Na zdjęciach widzimy liczne śmieci, pozostawione na pomostach. Papierosy, plastikowe butelki, butelki po alkoholu czy torby. Dodatkowo wandale postanowili zniszczyć również fragmenty barierek zamontowanych na pomostach.

Alert, obwieszczenie o inwazji wyjątkowo uciążliwego gatunku‼️ Śmieciuch pospolity. Gatunek wywodzący się z grupy homo obojętnus, podgatunek nierozumnus. Mimo wysokiej specjalizacji grup pokrewnych nie rozwinął połączeń neuronowych odpowiedzialnych za myślenie długoterminowe, co dla ludzkości może być wnioskiem optymistycznym wskazującym na możliwość wyginięcia. Zapewne jeszcze chwilę to potrwa, ale rokowania bywają optymistyczne. Gatunek zagrożony w krajach skandynawskich czy Japonii, w Polsce w dalszym ciągu inwazyjny! – pisze Zarząd Zieleni Miejskiej.

Wybory samorządowe 2024 w Krakowie. Radość w sztabie PiS