Prohibicja na kąpielisku na Zakrzówku

i

Autor: Maksymilian Tokarczyk Kąpielisko na Zakrzówku

WIADOMOŚCI

Całkowity zakaz spożywania alkoholu na Zakrzówku. Miasto wprowadziło na obiekcie pełną prohibicję

2023-06-30 14:05

Od czwartku, 29 czerwca na terenie kąpieliska i pomostów na Zakrzówku obowiązuje pełny zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu. Zarząd Zieleni Miejskiej postanowił w ten sposób raz na zawsze rozprawić się z wandalami, którzy niszczą obiekt oraz pozostawiają na pomostach butelki i puszki.

Kąpielisko na Zakrzówku ma problemy od samego otwarcia

Kąpielisko na Zakrzówku zostało oficjalnie otwarte dla mieszkańców w czwartek, 22 czerwca. Szybko pojawiły się pierwsze problemy z "polskimi Malediwami". Najpierw odwiedzający obiekt oburzyli się, że na jego terenie nie mogą zjeść przyniesionego przez siebie jedzenia. Jak wyjaśniła przedstawicielka Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, ten zapis w regulaminie został podyktowany ogromną ilością śmieci, którą ludzie pozostawiają po sobie.

— Zakaz jest podyktowany kwestią śmieci. Niestety po weekendzie na pomostach jest taka ilość papieru, butelek, opakowań po jedzeniu, że to wręcz niebywałe i to właśnie ta kwestia zadecydowało o jego wprowadzeniu. Pomosty funkcjonują na zasadzie basenu, to nie jest plaża typowo do piknikowania, nie wyobrażam sobie, żeby tam ktoś na przykład rozkładał parawany. Natomiast nie demonizujmy tej sytuacji, że ludzie będą głodować na tych pomostach, bo nie o to w tym chodzi. Pomosty funkcjonują bardziej jak baseny niż plaża, na której rozkładamy koc i siedzimy cały dzień, a na żaden basen z jedzeniem się nie wchodzi — przekazała nam Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Kąpielisko na Zakrzówku objęte pełną prohibicją

Po zaledwie tygodniu oficjalnego działania kąpieliska, Zarząd Zieleni Miejskiej, który jest odpowiedzialny za obiekt, postanowił wprowadzić kolejne ograniczenia dla osób przebywających na terenie Zakrzówka. Od czwartku, 29 czerwca obowiązuje rygorystyczny zakaz wnoszenia alkoholu i spożywania go na terenie kąpieliska. Nad przestrzeganiem nowych przepisów będzie czuwać firma ochroniarska zatrudniona na Zakrzówku oraz straż miejska, która za spożywanie alkoholu może wypisać mandat.

QUIZ. Krakowska gwara. Sprawdź, czy znasz słowa rodem z grodu Kraka!

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy od smakołyków i Tłustego Czwartku. Jak w Krakowie określamy faworki?

Kąpielisko na Zakrzówku. Straż miejska wypisała w czerwcu setki mandatów

Od 1 czerwca, kiedy Park Zakrzówek został udostępniony mieszkańcom, strażnicy miejscy odnotowali łącznie 693 wykroczenia, z których 499 zakończyło się nałożeniem mandatu. Osoby odwiedzające obiekt nagrabiły sobie przede wszystkim spożywaniem alkoholu, słuchaniem głośnej muzyki oraz wspinaniem się na skały i skakaniem z nich do wody.

Zakrzówek tonie w śmieciach! Tak wygląda w zaledwie kilka dni po otwarciu:

Nowe kąpielisko na Zakrzówku w Krakowie