Kraków: wyczekiwana przez mieszkańców linia tramwajowa w końcu dojdzie do skutku?

2020-09-22 10:50
Tramwaj Cichy Kącik
Autor: Pixaby

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił ponowny przetarg dotyczący powstania linii tramwajowej pomiędzy osiedlem Azory, a pętlą Cichy Kącik. Czy wyczekiwane przez mieszkańców połączenie dojdzie do skutku?

Miasto nie rezygnuje z planów budowy linii tramwajowej z osiedla Azory do Cichego Kącika. Właśnie został ogłoszony kolejny przetarg na wykonanie tego połączenia. Ma on wyłonić wykonawcę, które wraz z linią tramwajową stworzy także niezbędną infrastrukturę. Oferty można składać do 22 października.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie przynajmniej czterech wariantów przebiegu wzdłuż ulic: Piastowskiej, Głowackiego i Weissa od połączenia z projektowanymi rozwiązaniami linii tramwajowej Krakowskiego Szybkiego Tramwaju (os. Krowodrza Górka – Azory) przy ul. Weissa do pętli w Cichym Kąciku wraz z budową obiektów inżynierskich. Dodatkowo ZIM chce, by projektanci opracowali koncepcję i uzyskali decyzję środowiskową dla przebudowy odcinka od pętli Cichy Kącik do ul. Królowej Jadwigi wraz z nowym mostem nad Rudawą i ścieżkami rowerowymi - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Krakowa.

Budowa Trasy Łagiewnickiej

Nowa linia tramwajowa ma także ułatwić połączenie pomiędzy zachodnimi dzielnicami Krakowa. Będzie to również alternatywa dla jedynego obecnie korytarza tramwajowego łączącego północ miasta ze Śródmieściem.

Posłuchaj, co się dzieje w organizmie po jednodniowym objadaniu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE