Kraków: Wiadukt lub tunel przy ulicy Fredry. Trwają konsultacje społeczne

2021-06-17 9:29
Ulica Fredry
Autor: Łukasz Miłoszewski

Trwają konsultacje społeczne dotyczące budowy bezkolizyjnego przejazdu drogowego w rejonie ulicy Fredry. Potrzeba zmian w tym miejscu związana jest z planowanym zwiększeniem częstotliwości kursowania pociągów. Mieszkańcy do 2 lipca mają czas, aby wyrazić swoją opinię na temat trzech przygotowywanych wariantów.

- Wykonawca w wariancie pierwszym ma opracować przekroczenie układu kolejowego układem drogowym w postaci wiaduktu. Drugi wariant to wariant tunelowy, a opcja trzecia to rozwiązanie hybrydowe, umożliwiające wykonanie kładki pieszo-rowerowej oraz tunelu przeznaczonego tylko dla ruchu samochodowego - mówi Ewa Bielas z Wydziału Gospodarki Komunalnej UMK. 

Łoś biegał po Krakowie

Mieszkańcy podkreślają, że wiadukt lub tunel mógłby rozwiązać ich problemy, które narastają wraz z budową kolejnych nieruchomości wzdłuż ulicy Fredry.

- Jak wszystkie mieszkania zostaną tutaj zajęte to wtedy będzie naprawdę masakra. Już teraz trudno się wyjeżdża z ulicy, a może być jeszcze gorzej. W dodatku jak przejeżdża pociąg to korek robi się na 10 minut - mówi jeden z mieszkańców ulicy Fredry. 

Według wstępnych założeń budowa bezkolizyjnego przejazdu drogowego w rejonie ulicy Fredry ma zostać ukończona do 2025 roku. Szacunkowy koszt inwestycji to około 120 milionów złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE