Samoobrona

i

Autor: Pixaby

Kraków: pracownicy szpitala im. dr Józefa Babińskiego uczą się samoobrony

2020-02-19 14:10

Małopolska policja oraz szpital im. Babińskiego rozpoczęły cykl szkoleń z zakresu radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Pracownicy placówki poznają sztukę samoobrony. W zamian personel szpitala doradzi policjantom, jak komunikować się z osobami chorymi psychicznie.

Kontakt z osobami z zaburzeniami psychicznymi wymaga wyrozumiałego oraz cierpliwego podejścia. Niestety, zdarzają się sytuację niebezpieczne oraz niemożliwe do przewidzenia. Pacjenci czasami niespodziewanie stają się agresywni, co skutkuje atakami na szpitalny personel.

Dlatego też, w porozumieniu z małopolskim garnizonem Policji, zapoczątkowano szereg szkoleń mających za zadanie polepszyć zdolności obrony wśród pracowników Szpitala Klinicznego im dr. Józefa Babińskiego. Doświadczenie zdobyte w trakcie treningów pozwoli na skuteczną samoobronę ratowników, a także przyczyni się do zminimalizowania niepożądanych zachowań pacjentów, mogących zagrażać przedstawicielom służby zdrowia.

Współpraca między Oddziałem Prewencji Policji w Krakowie a Szpitalem Klinicznym im. dra Józefa Babińskiego zaowocuje również szkoleniami dla policjantów. Personel szpitala podzieli się z funkcjonariuszami swoim doświadczeniem w zakresie komunikacji z pacjentami z zaburzeniami psychicznymi.