Kraków: pracownicy szpitala im. dr Józefa Babińskiego uczą się samoobrony

2020-02-19 14:10
Samoobrona
Autor: Pixaby

Małopolska policja oraz szpital im. Babińskiego rozpoczęły cykl szkoleń z zakresu radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Pracownicy placówki poznają sztukę samoobrony. W zamian personel szpitala doradzi policjantom, jak komunikować się z osobami chorymi psychicznie.

Kontakt z osobami z zaburzeniami psychicznymi wymaga wyrozumiałego oraz cierpliwego podejścia. Niestety, zdarzają się sytuację niebezpieczne oraz niemożliwe do przewidzenia. Pacjenci czasami niespodziewanie stają się agresywni, co skutkuje atakami na szpitalny personel.

Dlatego też, w porozumieniu z małopolskim garnizonem Policji, zapoczątkowano szereg szkoleń mających za zadanie polepszyć zdolności obrony wśród pracowników Szpitala Klinicznego im dr. Józefa Babińskiego. Doświadczenie zdobyte w trakcie treningów pozwoli na skuteczną samoobronę ratowników, a także przyczyni się do zminimalizowania niepożądanych zachowań pacjentów, mogących zagrażać przedstawicielom służby zdrowia.

Współpraca między Oddziałem Prewencji Policji w Krakowie a Szpitalem Klinicznym im. dra Józefa Babińskiego zaowocuje również szkoleniami dla policjantów. Personel szpitala podzieli się z funkcjonariuszami swoim doświadczeniem w zakresie komunikacji z pacjentami z zaburzeniami psychicznymi.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE