Kraków: Poland Business Run po raz drugi odbędzie się w formie wirtualnej

2021-05-11 22:04
bieg
Autor: pixabay.com

Rozpoczęły się zapisy na jubileuszowy 10. Poland Business Run. Bieg charytatywny po raz drugi z powodu pandemii odbędzie się w formie wirtualnej. Już 5 września pięcioosobowe zespoły zmierzą się na całym świecie z dystansem 4 kilometrów.

- Dzięki wirtualnej formule możemy się mieszać absolutnie dowolnie. W zeszłym roku biegliśmy na aż trzech kontynentach, na dowolnie wybranej trasie. Jeśli będzie taka możliwość to chcielibyśmy spotkać się w normalnych warunkach w Krakowie, ale to na razie są nasze marzenia - mówi Agnieszka Pleti, prezes fundacji Poland Business Run.

Zbigniew Wodecki ma swój skwer w Krakowie. Latem będą tu koncerty

Jak co roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację osób z niepełnosprawnościami ruchu lub po amputacjach. Tym razem pomoc trafi do około setki potrzebujących.

- Dotychczas pomoc otrzymało 599 beneficjentów. We wszystkich edycjach łącznie wystartowało ponad 130 tysięcy biegaczy, którzy łącznie pokonali pond 530 tysięcy kilometrów. Mamy nadzieję, że po dodaniu statystyk z tegorocznego biegu te liczby będą wyglądały jeszcze bardziej okazale - dodaje Agnieszka Pleti.

Zapisy na tegoroczny Poland Business Run potrwają do końca maja.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE