Kraków: Poland Business Run po raz drugi odbędzie się w formie wirtualnej

2021-05-11 22:04
bieg
Autor: pixabay.com

Rozpoczęły się zapisy na jubileuszowy 10. Poland Business Run. Bieg charytatywny po raz drugi z powodu pandemii odbędzie się w formie wirtualnej. Już 5 września pięcioosobowe zespoły zmierzą się na całym świecie z dystansem 4 kilometrów.

- Dzięki wirtualnej formule możemy się mieszać absolutnie dowolnie. W zeszłym roku biegliśmy na aż trzech kontynentach, na dowolnie wybranej trasie. Jeśli będzie taka możliwość to chcielibyśmy spotkać się w normalnych warunkach w Krakowie, ale to na razie są nasze marzenia - mówi Agnieszka Pleti, prezes fundacji Poland Business Run.

Zbigniew Wodecki ma swój skwer w Krakowie. Latem będą tu koncerty

Jak co roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację osób z niepełnosprawnościami ruchu lub po amputacjach. Tym razem pomoc trafi do około setki potrzebujących.

- Dotychczas pomoc otrzymało 599 beneficjentów. We wszystkich edycjach łącznie wystartowało ponad 130 tysięcy biegaczy, którzy łącznie pokonali pond 530 tysięcy kilometrów. Mamy nadzieję, że po dodaniu statystyk z tegorocznego biegu te liczby będą wyglądały jeszcze bardziej okazale - dodaje Agnieszka Pleti.

Zapisy na tegoroczny Poland Business Run potrwają do końca maja.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE