Zakrzówek Kraków

i

Autor: Piotr Kempf/Zrzut ekranu/Twitter/Milosz Tatara

Wiadomości

Ogromne kolejki na Zakrzówku w Krakowie. Na kąpielisku wprowadzono limit wejść

2023-07-08 13:29

Na Zakrzówku w Krakowie obowiązuje już limit osób, które mogą wejść na teren niedawno otwartego kąpieliska. Jak tłumaczy magistrat, to efekt próśb ratowników oraz kwestie związane z bezpieczeństwem wypoczywających. W sobotę, 8 lipca kąpielisko przeżywa prawdziwe oblężenie, a przed wejściem na teren akwenu ustawiają się olbrzymie kolejki.

Kolejki na kąpielisko na Zakrzówku. Obowiązuje limit wejść

W sobotę, 8 lipca na nowo otwartym kąpielisku na Zakrzówku w Krakowie wprowadzono system liczenia osób, które wchodzą na teren akwenu. Ustanowiony administracyjnie limit wejść obejmuje tysiąc osób. Zdaniem magistratu wprowadzenie ograniczeń na kąpielisku związane jest z prośbami ratowników oraz kwestiami bezpieczeństwa, bo baseny cechuje też konkretna wyporność. Słoneczna aura sprawiła, że już pierwszego dnia obowiązywania limitu przed wejściem na teren kąpieliska ustawiła się ogromna kolejka. Na baseny wchodzi się z opaskami, które są zliczane w sposób automatyczny. Z tego powodu osoby, które chcą wejść na kąpielisko muszą czekać, aż opuszczą je osoby zażywające odpoczynku.

Zakrzówek to miejsce wymagające i wyjątkowe, dlatego w trosce o bezpieczeństwo musimy reagować na bieżąco, tak jak jest właśnie w przypadku wprowadzenia limitu miejsc. Obsługa Zakrzówka to stała nauka i dynamiczne reagowanie na sytuację i stojące przed nami wyzwania. Cały czas jesteśmy w kontakcie z wykonawcą prac, ratownikami, służbami porządkowymi – dostosowujemy się do ich wytycznych, ponieważ naszym wspólnym celem jest bezpieczeństwo – mówią pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej.

Na kąpielisko na Zakrzówku można wejść w dwóch punktach:

  • przez bramki główne przy budynku wejściowym na baseny: jest to miejsce z zapleczem sanitarnym – prysznice, toalety, przebieralnie;
  • przez bramki przy drugiej stronie kąpieliska – od strony ul. Norymberskiej.

Opaski rozdawane są w namiotach obsługi przy wejściach przed bramkami. Co ważne, magistrat informuje, że wykonawca wydał zgodę na zwiększenie limitu miejsc. W przyszłości na kąpielisku mają odbyć się prace nad dodatkowym wzmocnieniem i zwiększeniem liczby ratowników.

Na kąpielisku zamontowana została kamera online, która udostępnia podgląd na żywo. W najbliższych dniach, w miejscu widocznym na kamerze, zostanie zamontowany maszt, na którym – w przypadku wyczerpania limitu miejsc – wywieszona zostanie czarna flaga.

Kąpielisko na Zakrzówku zostało oficjalnie otwarte

Pierwszy tydzień Eska Summer City w Łodzi