Nowe bilety w Krakowie już od sierpnia. Ważna zmiana dla pasażerów MPK

i

Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie

Komunikacja

Zupełnie nowe bilety w Krakowie i to już od 1 sierpnia. Ważna zmiana dla pasażerów MPK!

2023-08-01 11:58

Podróże po Małopolsce już niedługo będą łatwiejsze. Mieszkańcy województwa już od 1 sierpnia będą mogli na podstawie jednego biletu podróżować pociągami, a także autobusami i tramwajami w Krakowie. Dla pasażerów przygotowano trzy rodzaje biletów, które będą uprawniały do poruszania się różnymi środkami transportu. Gdzie będzie można je kupić? Sprawdźcie więcej informacji.

Nowe bilety w Krakowie od 1 sierpnia. Będą ważne w pociągach, ale także w autobusach i tramwajach MPK

Podróżowanie po Małopolsce już niebawem będzie łatwiejsze. Wszystko za sprawą nowych biletów, które od sierpnia uprawnią pasażerów do przejazdów nie tylko pociągami, ale także autobusami i tramwajami. Osoby, które dojeżdżają do stolicy Małopolski z innych części województwa na podstawie jednego biletu będą mogły skorzystać ze środków komunikacyjnych MPK w Krakowie. Bilety Metropolitalne i Małopolskie Bilety Zintegrowane mają przede wszystkim zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze.

Zintegrowany bilet miesięczny na pociągi oraz autobusy i tramwaje w obszarze miasta Krakowa ma kosztować 159 złotych. O 10 złotych droższy będzie bilet na I i II strefę. Z kolei bilet metropolitalny obejmujący trzy strefy ma kosztować 199 złotych.

Przygotowywana jest także zintegrowana oferta dla pasażerów spoza podstawowego obszaru – Małopolski Bilet Zintegrowany. Dzięki niej pasażerowie dojeżdżający pociągami do Krakowa z dalszych obszarów Małopolski również – na podstawie jednego biletu – będą mieli możliwość podróżowania środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie – informują Koleje Małopolskie.

Dodatkowo, z myślą o pasażerach, którzy nie korzystają na co dzień z publicznego transportu zbiorowego przygotowywana jest oferta biletów krótkookresowych, obowiązujących przez 24 godziny, 72 godziny, cały weekend oraz biletów 7-dniowych.

Co ważne, w ramach oferty obowiązują ulgi ustawowe. Pasażerowie, którzy korzystają z transportu kolejowego i są zadowoleni z obecnej oferty przewozowej wciąż będą mogli z niej korzystać. Warto jednak rozważyć zmianę i wybrać bilet zintegrowany, szczególnie jeśli zależy nam na wygodzie i oszczędności – dodają Koleje Małopolskie.

Miesięczne bilety zintegrowane mają obowiązywać we wszystkich pojazdach krakowskiej Komunikacji Miejskiej, w systemie transportu zbiorowego organizowanego przez województwo, a także komunikacji w gminach Michałowice, Niepołomice, Skawina, Wieliczka, Wielka Wieś oraz Zielonki. Wspomniane bilety zakupimy w systemie Małopolska Karta Aglomeracyjna oraz w aplikacji iMKA. Okresowy Bilet Metropolitalny ma być dostępny w kanałach sprzedaży MPK Kraków.

Tomex, jaki znamy już niedługo zniknie z mapy Krakowa. Jakie zmiany zajdą na słynnym targowisku?

Tragiczna sytuacja pożarowa w Grecji. Na pomoc ruszyli strażacy z Krakowa
Listen on Spreaker.