Wiadomości

Kąpieliska w Krakowie 2024. Kiedy zostaną otwarte? Gdzie będzie można wypocząć nad wodą?

2024-04-16 15:30

Jakie kąpieliska są najlepsze w Krakowie? Gdzie się wybrać? Już niebawem takie pytania będą zadawać mieszkańcy, którzy będą chcieli aktywnie wypocząć nad wodą. Za kilka miesięcy na terenie gminy Kraków wystartuje nowy sezon kąpielowy, a razem z nim kolejne atrakcje, z jakich będzie można skorzystać. Zobaczcie, kiedy zostaną otwarte kąpieliska w Krakowie w sezonie 2024.

Spis treści

  1. Sezon kąpielowy 2024 w Krakowie. Kiedy wystartuje?
  2. Kraków. Najlepsze kąpieliska 2024. Kiedy zostaną otwarte?

Sezon kąpielowy 2024 w Krakowie. Kiedy wystartuje?

Kiedy w Krakowie ruszy sezon kąpielowy 2024? Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez magistrat, oraz zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa z dn. 20 marca 2024 r. „w sprawie określenia sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk na terenie Gminy Miejskiej Kraków w 2024 roku”, sezon kąpielowy 2024 w Krakowie rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 30 września 2024 roku.

Kraków. Najlepsze kąpieliska 2024. Kiedy zostaną otwarte?

Kiedy otwarte zostaną kąpieliska w Krakowie? Miejsca rekreacji, którymi administruje Zarząd Zieleni Miejskiej będą otwarte od 19 czerwca do 8 września. Mowa o kąpieliskach na Zakrzówku i Bagrach. Na miejscu, podobnie jak rok temu nad bezpieczeństwem mieszkańców będą czuwać wykwalifikowani ratownicy. Zobaczcie najlepsze kąpieliska w Krakowie i okolicy w 2024 roku w galerii, którą przygotowaliśmy.

Ratownicy, zgodnie z przepisami, będą na każdym z kąpielisk. W te dni, w których można się spodziewać większej liczby odwiedzających, ratowników będzie więcej, tak na Zakrzówku, jak i na Bagrach (…). Mamy nadzieję, że w tym roku na kąpieliskach pojawią się łączone patrole straży pożarnej, policji i straży miejskiej, które edukują i na bieżąco sprawdzają zachowania na kąpielisku i nie tylko - informuje Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Czy można się kąpać w Zalewie Nowohuckim w Krakowie? Zakaz kąpieli na wspomnianym akwenie miał zostać zniesiony po Igrzyskach Europejskich 2023.

Na ten moment wciąż obowiązuje tam zakaz kąpieli. Wciąż trwają prace związane z poprawą jakości wody wraz z innymi procesami biomanipulacyjnymi. Na ten moment nie przewidujemy jeszcze możliwości kąpieli – dodaje Aleksandra Mikolaszek.

Quiz wiedzy o Krakowie. Czy rozpoznasz dzielnice miasta po zdjęciach?

Pytanie 1 z 10
W jakiej dzielnicy Krakowa zrobiono to zdjęcie?
Grzegórzki
Wieczorny Express - Koperski, Sośnierz