Kraków

i

Autor: Pixabay Mapa polskich milionerów. Kraków na drugim miejscu w rankingu "Wprost"

Wiadomości

Kraków miastem bogaczy? Tyle osób zgłosiło dochód na poziomie co najmniej miliona złotych

2023-08-28 10:57

Kraków to drugie co do liczby mieszkańców i czwarte powierzchniowo miasto kraju. Stolica Małopolski może się też pochwalić sporą liczbą milionerów, co wynika z najnowszego rankingu "Wprost" - mapy polskich milionerów. Tygodnik zbadał, ile osób zadeklarowało dochód na poziomie co najmniej miliona złotych rocznie i okazuje się, że w Mieście Królów jest to pokaźny wynik.

Mapa polskich milionerów. Kraków na drugim miejscu w rankingu "Wprost"

Liczba polskich milionerów znacząco wzrosła - tak wynika z rankingu tygodnika. Najwięcej osób zgłosiło dochód ponad milion złotych w Warszawie (aż 4870). Kraków znalazł się na drugim miejscu, pod względem liczby bogaczy. W stolicy Małopolski miano milionerów nosi 3005 osób. Przypomnijmy, że to niejedyna dobra finansowo wiadomość, bowiem według informacji Urzędu Statystycznego w Krakowie przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw to 9 134,24 zł. W rankingu milionerów, w topowej dziesiątce, tuż za Krakowem znalazł się Poznań, a kolejno: Gdańsk, Wrocław, Kielce, Bielsko-Biała, Częstochowa, Łódź i Katowice.

Kraków niejedyny z Małopolski na mapie polskich milionerów

Jeśli chodzi o województwo Małopolskie, na mapie polskich milionerów, na 12. miejscu znalazł się jeszcze Nowy Sącz. Tam dochód powyżej miliona złotych zgłosiło 560 osób. Największe miasto Beskidu Sądeckiego i stolica Sądecczyzny wyprzedziła pod tym kątem takie miasta jak Białystok, Gliwice czy Szczecin.

Z tych miejsc jest najpiękniejszy widok na Tatry! Sprawdź najlepsze punkty widokowe [GALERIA]

M jak miłość odcinek 1736. Ostatnie chwile Kingi i Piotrka przed walką o życie w Grabinie

QUIZ. Krakowska gwara. Sprawdź, czy znasz słowa rodem z grodu Kraka!

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy od smakołyków i Tłustego Czwartku. Jak w Krakowie określamy faworki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE