Festiwal muzyczny

i

Autor: Hanny Naibaho, Unsplash

ŻYCIE MIASTA

Kraków Live Festiwal nie odbędzie się w tym roku. Dlaczego odwołano to kultowe wydarzenie?

2024-04-19 15:30

Kraków Live Festival to kultowe wydarzenie na krakowskiej mapie koncertowej. Na ich scenie gościły światowej sławy gwiazdy muzyki popularnej i rockowej. Niestety w ubiegłym roku wydarzenie się nie odbyło, a organizatorzy mieli nadzieję, że tym roku wrócą z festiwalem w odświeżonej formie. Tak się jednak nie stanie. Dlaczego Kraków Live Festiwal ponownie się nie odbędzie?

Kraków Live Festiwal to dwudniowe święto muzyki w mieście

To wydarzenie na stałe zapisało się w muzycznej karcie miasta. Kraków Live Festiwal, wcześniej znany jako Coke Live Music Festival, to dwudniowe wydarzenie, na które zjeżdżali się czołowi artyści z całego świata. Jego historia sięga jeszcze 2006 r., kiedy to po raz pierwszy został zorganizowany. Dotychczas na głównej scenie imprezy wystąpiły takie sławy jak Rihanna, Muse, The Killers, The Prodigy czy Biffy Clyro. Ostatnie wydarzenie spod szyldu Kraków Live Festiwal odbyło się w 2022 r., a wówczas na scenie gościli m.in. Future, Halsey, Lewis Capaldi oraz Taco Hemingway. Po tej edycji organizatorzy zapowiadali, że kolejne odbędą się w nowej, odświeżonej formule. Niestety w ubiegłym roku krakowianie musieli obejść się smakiem.

Kraków Live Festiwal nie odbędzie się w tym roku. Jaki jest powód?

Dla tych, którzy z niecierpliwością czekali na powrót słynnego festiwalu w tym roku, nie mamy dobrych wieści. Organizatorzy wydarzenia w oficjalny komunikacie, przekazanym w mediach społecznościowych, poinformowali, że także w tym roku Kraków Live Festiwal się nie odbędzie. W oświadczeniu jako powód wskazano problemy logistyczne i organizacyjne. Jednocześnie wyrażono nadzieję, że impreza powróci w nowym miejscu i formule w 2025 roku.

— Z przykrością informujemy, że pomimo naszych starań, nie udało się zapewnić i stworzyć nowej przestrzeni festiwalowej, która umożliwiałaby realizację Kraków Live Festival na odpowiednim poziomie i skali w 2024 roku. W związku z tym, z przyczyn logistycznych i organizacyjnych, festiwal nie odbędzie się w tym roku — przekazali organizatorzy w festiwalu w oficjalnym komunikacie udostępnionym w mediach społecznościowych. — Mamy nadzieję, że Kraków Live Festival, który od wielu lat jest ważnym elementem na mapie kulturalnej mapy miasta, Polski i Europy, powróci w nowej, krakowskiej rzeczywistości w 2025 roku — dodano.

Mandat za grillowanie. W tych przypadkach kara może być naprawdę dotkliwa: