Kraków i Małopolska: zastraszająco niebezpieczne zjawiska meteorologiczne

2022-07-05 15:23
Burza, błyskawice
Autor: Pixaby

Przygotujcie się na trudną noc. Do środy obowiązuje 2. stopień zagrożenia meteorologicznego ogłoszonego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W Krakowie i okolicach mają występować silne deszcze z burzami.

IMGW poinformowało, że dla Krakowa i okolic prognozowane są opady deszczu o silnym natężeniu. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru nawet do 70 km/h. Możliwe są gwałtowne wzrosty stanów wody i miejscowe wystąpienia gradu. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, punktowo, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych. 

Drugi stopień zagrożenia meteorologicznego występuje też w województwach śląskim, opolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, lubelskim i podlaskim. IMGW uspakaja jednak, że w kolejne dni zachmurzenie powinno być umiarkowane, okresami duże i nadal przelotny deszcz, głównie na północy i wschodzie Polski.

Policja poszukuje złodzieja

Czyja to piosenka? Sprawdź czy odgadniesz wykonawcę po samym tytule!

Pytanie 1 z 10
Piosenkę "Lepiej mieć" śpiewa:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE