Egipski sposób na upały

i

Autor: 8photo, Freepik Kobieta walczy z upałem

CIEKAWOSTKI

Nie możesz spać przez upał? Wypróbuj sprawdzony egipski sposób! Dzięki niemu zaśniesz jak dziecko

2023-07-10 10:04

Wysokie temperatury w ciągu dnia mogą dać w kość. Nic więc dziwnego, że wiele osób z utęsknieniem czeka na nadejście nocy. Co jednak kiedy słońce zachodzi, a upał wciąż doskwiera i nie daje nam spać? Wypróbujcie niezawodny sposób Egipcjan, dla których ekstremalne temperatury są chlebem powszednim. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak radzić sobie z upałem?

Fala upałów wreszcie dotarła do Polski. Osoby, które spędzają urlop w kraju nad Wisłą, zdecydowanie mają powody do zadowolenia. Problem zaczyna się jednak, w momencie kiedy słupki termometrów pokazują krytyczne wartości nawet w nocy i uniemożliwiają spokojne zasypianie. Można wtedy sięgnąć po sprawdzone sposoby, takie jak wentylatory oraz wiatraki. Niestety to rozwiązania nie dla wszystkich — alergicy mogą mieć problem ze wzbijanym w powietrze kurzem, który jest rozsiewany po pomieszczeniu. Warto wtedy sięgnąć po alternatywne środki.

Egipski sposób na upały

Na długo przed wynalezieniem klimatyzacji, ludzie praktykowali domowe sposoby na poradzenie sobie z wysokimi temperaturami. Warto w tym przypadku sięgnąć po sprawdzone sposoby mieszkańców tzw. ciepłych krajów, którzy przez cały rok muszą walczyć z upałem. Egipski sposób na tropikalną temperaturę jest prosty, skuteczny i, przede wszystkim, nic nie kosztuje!

Kultowe przedmioty PRL Czy wiesz, jak działają? Rozwiąż QUIZ

Pytanie 1 z 14
Do czego służy ten przedmiot?
Przedmiot z PRL

Pomysł Egipcjan na upalne noce jest tak prosty, że poradzi sobie z nim nawet dziecko. Jedyne, czego potrzebujemy to duży ręcznik lub prześcieradło, które zanurzamy w zimnej wodzie. Następnie musimy porządnie je wykręcić — materiał powinien być wilgotny, woda nie może z niego kapać. Pod tak przygotowanym ręcznikiem lub prześcieradłem kładziemy się spać. Nawilżony materiał świetnie zapewni nam ochronę przed wysoką temperaturą, a zasypianie pod nim stanie się czystą przyjemnością.

Egipski sposób na upały. Alternatywna metoda

Niektórzy nie wyobrażają sobie zasypiania pod mokrym materiałem. Jest to zrozumiałe, wilgotny ręcznik bądź prześcieradło może powodować dyskomfort. Dla takich osób mamy alternatywną metodę. Wówczas wilgotne prześcieradło lub ręcznik o dużej powierzchni zawieszamy w otwartym oknie. Dzięki temu powietrze wpadające do środka będzie się automatycznie chłodzić.

Inna polecana metoda polega na wzięciu prześcieradła, na którym śpimy, następnie trzeba złożyć je w kostkę i zapakować do reklamówki. Taki pakunek wkładamy na 30 minut do zamrażalnika naszej lodówki, a później zakładamy z powrotem na łóżko. Dzięki temu materiał nie robi się mokry, a jego chłód świetnie wpłynie na nasze zasypianie.

Upały dają się we znaki? Wybierz się na basen kryty w Krakowie! Sprawdź listę miejsce i porównaj ceny w obiektach:

Nowe kąpielisko na Zakrzówku w Krakowie