Kraków doposaży ukraińską armię. Żołnierze otrzymają sprzęt za 0,5 mln zł!

2022-05-11 22:52
Sprzęt dla Ukrainy
Autor: Kuba Kusy

Uchwałę w tej sprawie przyjęli miejscy radni. Dokument przewiduje wygospodarowanie z budżetu miasta pół miliona złotych na zakup sprzętu, o który trudno u naszych wschodnich sąsiadów.

Oficjalnie polski samorząd nie może przekazać wyposażenia obcej armii. Dlatego też odpowiedzialni za projekt uchwały radni zastosowali pewien fortel.

Formalnie trafi to do samorządu Lwowa, Kijowa i Wynohradiwa, bo takie są ustalenia ustawy. Ale wszyscy wiedzą i my też nie ukrywamy, że sprzęt trafi do wojska. Np. przewodniczący Rady Miasta Lwowa jest wojskowym, oni mają doświadczenie, wiedzą, komu to przekazywać i zrobią to tam, gdzie jest najbardziej potrzebny - mówi radny Łukasz Wantuch. 

Co otrzymają walczący Ukraińcy?

To buty wojskowe, generatory prądu, piły spalinowe, specjalistyczne apteczki taktyczne, tablety z GPS i być może również drony - wylicza Rafał Grabowski z Fundacja Współpracy Polsko - Ukraińskiej "U-WORK".

Zgodnie z założeniami uchwały, pomoc trafi do walczących na froncie żołnierzy jeszcze w maju.

Nowy plac zabaw przy ul. Grottgera w Krakowie

Jak wiele niewidzialnej pracy wykonujesz w waszym domu?

Pytanie 1 z 13
Jeśli Ty nie zauważysz, że podłoga jest brudna, a w koszu na pranie jest pełno ubrań, nikt inny nie zauważy.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE