Kładka Kazimierz-Ludwinów

i

Autor: Wizualizacja: Biuro Projektów Lewicki Łatak Sp. z o.o. Sp.K./Krakow.pl

Wiadomości

Budowa kładki Kazimierz – Ludwinów. Ograniczenia dla kierowców, rowerzystów i pieszych

2024-02-16 8:40

W Krakowie trwa budowa wartej ponad 113 mln złotych kładki pieszo-rowerowej Kazimierz-Ludwinów. Przeprawa połączy bulwar Inflancki po stronie Kazimierza z bulwarem Wołyńskim w pobliżu ul. Ludwinowskiej. Wykonawca poinformował o kolejnych utrudnieniach dla kierowców, rowerzystów i pieszych.

Budowa kładki Kazimierz – Ludwinów. Zmiana w organizacji ruchu

W Krakowie trwają roboty związane z budową nowej kładki pieszo-rowerowej, która docelowo połączy bulwar Inflancki pomiędzy ulicami Skawińską a Wietora po stronie Kazimierza z bulwarem Wołyńskim w pobliżu ul. Ludwinowskiej. Obiekt ma składać się z trzech połączonych ze sobą konstrukcji, w tym dwóch stalowych łuków o zmiennej sztywności zamontowanych w żelbetowych podporach i środkowego pomostu widokowego. Nowa przeprawa w Krakowie ma przede wszystkim stanowić alternatywę dla rowerzystów i pieszych, którzy szybciej dotrą do centrum miasta, unikając wjazdu na mosty drogowe.

Wykonawca poinformował właśnie o kolejnych zmianach w organizacji ruchu w pobliżu miejsca budowy, które zostaną wprowadzone w środę, 21 lutego, o godz. 9:00. Pomiędzy ulicami Skawińską i Wietora ograniczony zostanie ruch pieszy i rowerowy górnego bulwaru Inflanckiego. Wytyczona i oznaczona zostanie trasa objazdowa z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury.

Zmiany obejmą również dojazd do wspomnianego bulwaru od strony skrzyżowania ulic Wietora i Rybaki oraz od strony ul. Dietla.

Z obu stron zorganizowany zostanie dojazd do terenu budowy. Przy ul. Rybaki wyłączona z użytkowania będzie część miejsc postojowych – informuje magistrat.

Co istotne, opisywana organizacja ruchu po stronie Kazimierza została wprowadzona do odwołania. Jak czytamy, w przyszłości wprowadzone zostaną dodatkowe ograniczenia na górnym bulwarze. Czeka nas również zamknięcie dolnej części bulwaru Wiślanego.

Nowa atrakcja turystyczna powstała w Małopolsce. Piękne widoki na Tatry

politycy o listach PIS-u