Jurek Owsiak

i

Autor: Kurnikowski, AKPA

WOŚP 2024

32. Finał WOŚP. W Krakowie odbędzie się wiele wspaniałych wydarzeń! O której Światełko do Nieba? [LISTA]

2024-01-27 15:25

32. finał WOŚP w Krakowie zbliża się wielkimi krokami i zwiastuje moc dobrej zabawy! Już pod koniec stycznia w Krakowie odbędzie się moc wydarzeń towarzyszących. Chętni znajdą koncerty muzyki pop oraz potężną dawkę metalu. Nie można zapomnieć także o biegu, charytatywnemu graniu w gry RPG, czy grupie golden retrieverów, która pojawi się na Rynku Głównym. Sprawdźcie już teraz, jak możecie wesprze Orkiestrę, wybornie się przy tym bawiąc. Tradycyjnie, jak co roku, finał WOŚP w Krakowie zakończy "Światełko do Nieba".

32. finał WOŚP. Miasto Kraków dołącza do największej charytatywnej zbiórki w Polsce

Zbliża się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń charytatywnych w Polsce. Już po raz trzeci z rzędu krakowski sztab WOŚP będzie miał swoją siedzibę w magistracie przy pl. Wszystkich Świętych. Zagramy wspólnie 28 stycznia – tym razem dla zakupu sprzętu medycznego do oddziałów pulmonologicznych, by wspierać leczenie płuc po pandemii, zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

WOŚP 2024 w Krakowie. O której światełko do nieba na Rynku Głównym?

Kraków, jak co roku, będzie hucznie celebrował finał WOŚP, który odbędzie się nie tylko na Rynku Głównym, ale także w całym mieście. W tym roku odbędzie wiele wydarzeń towarzyszących — od koncertów, przez granie w gry RPG, aż po pojawienie się grupy Golden Retrievierów. To oznacza, że każdy znajdzie coś dla siebie i będzie mógł wesprzeć Orkiestrę na swój indywidualny sposób. Zwieńczeniem finału będzie tradycyjne "Światełko do Nieba" o godz. 20.00 na Rynku Głównym. Jak informuje krakowski magistrat — wszystkie świecące atrybuty, takie jak zimne ognie, światełka ozdobne i latarki będą mile widziane. Petardy są zabronione.

QUIZ: Wpierasz WOŚP? Pokaż, jak dobrze znasz Orkiestrę!

Pytanie 1 z 14
W którym roku została założona Fundacja WOŚP?

32. finał WOŚP w Krakowie. Lista wydarzeń

MotoOrkiestra WOŚP 2024

Gdzie: Klub Studio, ul. Witolda Budryka 4

Kiedy: 28.01.24, g. 16:00

Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa Południe dostarczy krakowianom adrenaliny podczas 32. finału WOŚP w Krakowie. Wśród atrakcji znajdziecie przejażdżki drift, rally, quady, motocykle i traktory. Ponadto pokazy na żywo, muzyka oraz licytacje atrakcyjnych fantów ze sceny, wystawa samochodów ze świata motorsportu, PRL, Amerykańskich, Auta RC i wiele innych.

32. Finał WOŚP z krakowskimi Golden Retrieverami

Gdzie: Rynek Główny

Kiedy: 28.01.24, g. 12:00

Tradycyjnie, jak co roku Grupa Krakowskich Golden Retrieverów będzie obecna na krakowskim Rynku Głównym! Już po raz ósmy umilą mieszkańcom i turystom ten wspaniały dzień. Nie obędzie się bez psich całusów, przytulasów, merdania ogonem, szczekania hejnału – będzie gorąco!

Taneczna Orkiestra Świątecznej Pomocy

Gdzie: Klub Studio, ul. Witolda Budryka 4

Kiedy: 28.01.24, g. 16:00

Maraton Zumba w Klubie Studio w Krakowie. Gwarantowana gorąca atmosfera! Fantastyczną zabawę zagwarantuje hiszpański przyjaciel SELUCO ZJ oraz plejada najfajniejszych Instruktorów Zumba ZIN z Polski.

Koncert WOŚP 2024 u Adwentystów

Gdzie: Kościół Adwentystów, ul. Lubelska 25

Kiedy: 27.01.24, g. 18:00

Koncert zespołu chrześcijańskiego Glorify, czyli dziesięć młodych osób, które wykonują i promują współczesną muzykę chrześcijańską. Nie zabraknie zbiórki, licytacji oraz jak zawsze – świetnej zabawy! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

11. Bieg Wielkich Serc

Gdzie: Start – okolice Galerii Kazimierz i Mostu Kotlarskiego

Kiedy: 28.01.24, g. 12:00

Dołącz do Biegu Wielkich Serc podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie! Przebiegaj ulicami miasta, otaczając się niezwykłą atmosferą solidarności i wsparcia dla potrzebujących. To nie tylko bieg, to także manifestacja naszej siły jako społeczności gotowej działać dla wspólnego dobra! Trasa biegu na 5 km: start w okolicy Galerii Kazimierz, Bulwar Kurlandzki, okolice Mostu Grunwaldzkiego, Bulwar Czerwieński (Smok Wawelski). Powrót tą samą trasą do Galerii Kazimierz.

Krakowskie Drag Queens razem dla WOŚP!

Gdzie: Lindo Bar Kraków, ul. Sławkowska 23

Kiedy: 13.01.24, g. 20:00

Wystąpią przed Wami: Judy Chersand, Oxie Moron, Tempera Mental, Lisandra, Olga Połykowa, Babsi Boner, Ms. Take, Lalka Roe, Ivona DeVorche, Lasota Jarga. W trakcie show odbędą się licytacje.

WOŚP w Nowohuckim Centrum Kultury

Gdzie: Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

Kiedy: 28.01.24, g. 16:00

Uroczysty koncert z udziałem grup i zespołów artystycznych NCK. Bilet wstępu w postaci datku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza jest organizowana przez Sztab przy NCK.

Metalowy WOŚP 2024

Gdzie: Garage Pub, ul. Piłsudskiego 27

Kiedy: 28.01.24, g. 17:00

Potężna dawka metalu zostanie wam dostarczona w Garage Pub, który już piąty rok z rzędu gra z WOŚP. Podczas 32. finału zagrają dla was ISCARIOTA (melodic death metal), IRON HEAD (heavy metal core), VOID OF SYMPATHY (melodic death metal) i rock'n'rollowy zespół BEZ FILTRA.

Huta Metalu dla WOŚP 2024

Gdzie: Klub Drukarnia, ul. Nadwiślańska 1

Kiedy: 28.01.24, g. 16:00

Huta Metalu zagra w Drukarni dla WOŚP! O tym, kto wystąpi dowiemy się wkrótce.

Muzyczny quiz dla WOŚP 2024

Gdzie: Classic Rock Club Pub, ul. Rajska 24

Kiedy: 28.01.24, g. 16:30

Czego możecie się spodziewać? Gorącej atmosfery, suchych żartów prowadzących, muzycznych zagadek z kraju i ze świata i świetnej zabawy! Trzy najlepsze drużyny otrzymają od nas nagrody niespodzianki. Wpisowe na quiz w całości zostanie przekazane na WOŚP.

Rockhouse Studio dla WOŚP 2024

Gdzie: Rockhouse Studio, ul. Na Zjeździe 8

Kiedy: 27.01.24, g. 18:30

Usłyszycie cztery znakomite zespoły w klimatach alternatywnego rocka i popu. Wystąpią: Stan Chaplin, Lazy Bandits, Kuba Folwarczny, The F-Bobms, a cała impreza zakończy się wspólnym karaoke.

Gramy dla WOŚP w Kinie Kika

Gdzie: Kino Kika (ul. Ignacego Krasickiego 18)

Kiedy: 28.01.24, g. 11:00

Kino KIKA i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty zapraszają na specjalny pokaz filmu "Dzieci z Bullerbyn". Pokaz odbędzie się w sali BIBA. Wstęp za dowolną opłatą wrzuconą do puszki WOŚP, która w całości zostanie przekazana na cel 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Gramy dla WOŚP w Agrafce

Gdzie: Kino Agrafka, ul. Krowoderska 8

Kiedy: 28.01.24, g. 13:45

Kino Agrafka i dystrybutor Gutek Film zapraszają na specjalny pokaz filmu Celine Song "Poprzednie życie". To na wskroś współczesny film, który goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością, uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek. Wstęp za dowolną opłatą wrzuconą do puszki WOŚP.

Lajconik & R’lyeh Cafe grają dla WOŚP 2024

Gdzie: R’lyeh Cafe, ul. Lubicz 28

Kiedy: 28.01.24, g. 14:00

Po raz trzeci zapraszamy Was do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poprzez granie w erpeżki! Jak to działa? Mistrz Grzy wystawia swoją sesję, a gracze za wrzutę do WOŚPowej puszki mogą wykupić sobie na niej miejsce.

WOŚP 2024 w Krakowie i Małopolsce. Oto najlepsze aukcje znanych osób oraz instytucji kultury:

Człowiek z metalu 2 - WOŚP