Kraków: Uwaga kierowcy, szykują się duże utrudnienia. Rusza remont ul. Konopnickiej

2021-11-22 8:45
Remont, korki, utrudnienia
Autor: pixabay.com

Jedna z najbardziej uczęszczanych ulic w Krakowie idzie do remontu. Chodzi o ulicę Konopnickiej. Pracę rozpoczną się we wtorek, 23 listopada. Do kiedy potrwa? Jakich utrudnień trzeba się spodziewać?

Kierowcy w Krakowie nie mają łatwo, a teraz muszą spodziewać się kolejnych utrudnień. We wtorek, 23 listopada rozpocznie się remont ul. Konopnickiej. Jak podaje UMK, w ramach robót odnowione zostaną obie jezdnie pomiędzy rondem Matecznego, a Wilgą. Będą zmiany w organizacji ruchu, drogowcy mają jednak pracować głównie nocami.

W pierwszej kolejności prace będą realizowane na jezdni prowadzącej w kierunku Wieliczki. Drogowcy będą zajmowali kolejno po jednym pasie – dzięki czemu zachowana zostanie możliwość przejazdu w trakcie prac, później przeniosą się na pas prowadzący do centrum miasta - czytamy w komunikacie miasta.

Remont ma potrwać mniej więcej do połowy grudnia. Koszt to ok. 1,7 mln zł.

Remont ul. Konopnickiej
Autor: Zarząd Dróg Miasta Krakowa Remont ul. Konopnickiej
Remont krakowskich tramwajów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE