Kraków z lotu ptaka w czasie kwarantanny

i

Autor: Małopolska Policja

Koronawirus zmienił wyznawane przez nas wartości. Co jest dla nas najważniejsze?

2020-05-06 17:35

Dawniej udane małżeństwo i pieniądze, a teraz zdrowie i wolność. Pandemia koronawirusa zmieniła priorytety w życiu krakowian. Tak wynika z badań przeprowadzonych na krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym.

- Możemy z całą pewnością powiedzieć, że koronawirus odcisnął piętno na mieszkańcach Krakowa. Zaobserwowaną zmianę dobrze wyjaśnia hipoteza niedoboru. Mówi ona, że ludzie cenią te wartości i przedmioty, których im brakuje - mówi autor badań profesor Piotr Długosz.

Raport pokazał, że zmiany życiowych wartości wśród Krakowian są zależne od płci i wieku badanych. Na ten przykład młodsze grupy wiekowe zaczęły bardziej cenić prace, pieniądze oraz wolność i swobodę. Dla starszych ważniejsze stały się opatrzność i Bóg, dzieci oraz zdrowie. 

- Kobiety bardziej zaczęły cenić wartości duchowe oraz zdrowie, zaś mężczyźni większą wagę przywiązują teraz do pieniędzy, wolności i swobody - dodaje profesor Piotr Długosz.

Badanie zostało zrealizowane na podstawie ankiety przeprowadzonej w Internecie na prawie 700 mieszkańcach Krakowa.

Posłuchaj, i poznaj cztery proste ćwiczenia, które pomogą odreagować stres. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #18
Sonda
Twoje ulubione miejsce na wypoczynek to: