maseczka, tramwaj, kontrole

i

Autor: pexels

Koronawirus: kontrole maseczek w komunikacji miejskiej nie zwalniają. Gdzie będzie ich najwięcej?

2021-12-08 10:05

Czwarta fala koronawirusa w Polsce nie zwalnia. W związku z tym w komunikacji miejskiej po raz kolejny zostaną przeprowadzone kontrole przestrzegania obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Jak czytamy w komunikacie miasta, Straż Miejska oraz inspektorzy ruchu MPK szczególną uwagę mają zwracać na konkretnych pasażerów.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Polsce nie należy do najlepszych. Tylko w środę, 8 grudnia odnotowano ponad 28 tysięcy zakażeń. Zmarło ponad 500 osób. W związku z tym rząd zdecydował się na wprowadzenie dodatkowych obostrzeń. Zostaną m.in. zmniejszone limity z 50 proc. na 30 proc. zajętości obiektu. Od 1 marca będą też obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup. Nowe obostrzenia będą obowiązywać od 15 grudnia. Więcej na ich temat oraz pełną listę restrykcji sprawdzicie tutaj:

NOWE obostrzenia od 15 grudnia. Są mocne restrykcje. Będzie weryfikacja certyfikatów covidowych! Co się zmienia? [LISTA]

Kolejka po darmowego karpia w Krakowie

Jak podaje UMK, w komunikacji miejskiej zostaną znów przeprowadzone kontrole dotyczące zasłaniania ust i nosa u pasażerów. Strażnicy miejscy oraz inspektorzy ruchu szczególną uwagę będą zwracać na osoby w tramwajach.

Kontrole to efekt wielu próśb pasażerów, którzy w pojazdach komunikacji miejskiej chcą czuć się bezpieczne. Apelujemy po raz kolejny o stosowanie się do obwiązujących zasad sanitarnych. Przypominamy, że osoby bez prawidłowo założonej maseczki, zakrywającej usta i nos, mogą zostać ukarane mandatem - czytamy w komunikacie miasta.

Dodajmy, że za brak maseczki grozi upomnienie, mandat, a w najgorszym wypadku skierowanie o ukaranie do sądu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE