Tramwaj w Krakowie

i

Autor: Archowum serwisu

wiadomości

Pokazał legitymację i dostał dwa mandaty jednego dnia. ZTP stanął w obronie 13-latka

2023-06-05 19:16

13-letni uczeń szkoły podstawowej w Krakowie dostał dwa mandaty jednego dnia od tych samych kontrolerów, mimo że okazał im ważną legitymację szkolną. Zarząd Transportu Publicznego uznał reklamację rodziców chłopca i nałożył kary finansowe na spółkę kontrolującą bilety.

Kontrole w Krakowie. Chłopiec niesłusznie dostał dwa mandaty

- Kiedy tylko otrzymaliśmy informację o tym, to nakazaliśmy spółce Rewizor zwrot pieniędzy rodzicom pasażera. Nałożyliśmy też na spółkę dwie kary finansowe - dwie, ponieważ na ucznia nałożono dwie opłaty. Do takiej sytuacji nie powinno było dojść - powiedział w poniedziałek Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

Na mocy uchwały Rady Miasta Krakowa uczniowie szkół podstawowych jeżdżą komunikacją miejską za darmo od 1 września do 30 czerwca.

Uczeń krakowskiej szkoły w trakcie kontroli w tramwaju pokazał rewizorom ważną legitymację szkolną. Ci jej jednak nie uznali i wypisali chłopcu mandat. W związku z prowadzonymi czynnościami kontrolerów nastolatek nie wyszedł na przystanku obok swojego domu, a kilka przystanków dalej. Następnie wsiadł do tramwaju tej samej linii, aby wrócić do domu. Kontrolerzy również weszli do tego tramwaju i ponownie nałożyli karę na nastolatka.

Wielka akcja policji w Krakowie. Interweniowali antyterroryści
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE