Jedzenie w szpitalu

i

Autor: pl.freepik.com Niesmaczne jedzenie w szpitalu stanie się pieśnią przeszłości. Pacjent będzie miał wybór

Wiadomości

Koniec ze szpitalnym, niesmacznym jedzeniem. Ta placówka w Małopolsce wprowdza nowe rozwiązanie

2023-10-03 12:34

Szpital Uniwersytecki w Krakowie poinformował, że wkrótce wcieli w życie program „Pacjent wybiera”. Osoby przebywające w szpitalu będą mogły same zdecydować, co zjedzą na śniadanie, obiad czy kolację. Propozycje będą skomponowane przez dietetyków w zgodzie z ustalonym planem leczenia i będą czymś na wzór diety pudełkowej.

Niesmaczne jedzenie w szpitalu stanie się pieśnią przeszłości. Pacjent będzie miał wybór

Chyba nie ma osoby, która choć raz w życiu leżała w szpitalu i nie narzekała na jedzenie. Głównym powodem niezadowolenia są walory smakowe, a raczej ich brak. Rzecz jasna przy wielu dolegliwościach, jak i po operacjach niewskazane jest ostro przyprawione, aromatyczne jedzenie, jednak nijakość posiłków daje się pacjentom we znaki. Drugą kwestią jest brak różnorodności i bylejakość posiłków. W sieci można znaleźć mnóstwo zdjęć ukazujących dwie kromki białego chleba, małą kosteczkę masła, pół plasterka pomidora (często ze skórką) i na przykład parę kawałków... kiełbasy, co średnio ma się do lekkostrawnej diety zalecanej po zabiegach medycznych. Szpital Uniwersytecki w Krakowie znajdujący się przy ul. Macieja Jakubowskiego 2 postanowił to zmienić.

„Pacjent wybiera” w krakowskim szpitalu to propozycja wzorowana na dietach pudełkowych

Szpital Uniwersytecki stawia na superfood. Placówka medyczna poinformowała, że już wkrótce pacjenci będą mieli wybór jeśli chodzi o jedzenie serwowane im podczas pobytu w szpitalu. Wśród proponowanych dań znajdą się te z diety śródziemnomorskiej, większy wybór owoców i warzyw, a także bogate w witaminy oraz składniki odżywcze tzw. superfood, czyli składniki wyjątkowo bogate w witaminy i minerały. 

- Rozwiązanie ma opierać się na zasadach znanych np. z firm zajmujących się tzw. dietą pudełkową. Każdego dnia Pacjent otrzyma cztery lub pięć propozycji posiłków, z których wybierze te, które kolejnego dnia zostaną mu dostarczone do szpitala. Przedstawiane mu dania będą zgodne z obowiązującą go dietą leczniczą i zatwierdzone przez szpitalnych dietetyków - poinformował Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

W tym miejscu w Kościele Mariackim straszy? Dawniej ostatnią noc przed egzekucją spędzali tam przestępcy [ZDJĘCIA]

Popek znowu zmodyfikował twarz!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE