Koniec walki o park przy ul. Dekerta. Ruszają konsultacje społeczne!

2021-10-25 17:42
Park przy ul. Dekerta
Autor: Kuba Kusy

Miasto rozpoczyna konsultacje społeczne w sprawie nowego parku kieszonkowego przy ul. Dekerta na Zabłociu. Zieleniec powstanie dzięki uporowi mieszkańców i aktywistów, którzy kilka lat walczyli o ocalenie tego jednego z ostatnich skrawków zieleni w tym rejonie miasta.

Podczas zdalnego spotkania i spaceru badawczego, mieszkańcy będą mogli porozmawiać z urzędnikami o swoich potrzebach i pomysłach na zagospodarowanie tego miejsca. 

Posuchaj materiału Kuby Kusego o parku przy ul. Dekerta:

Rozmawiałem z mieszkańcami. Minimum ingerencji to było coś, co było podnoszone, drugim pomysłem, to ławeczki z oparciami, nie bez oparć jak na naszym motylim skwerze, gdzie osoby starsze nie mogą wygodnie usiąść, oświetlenie, jest konieczne bo wieczorową porą jest tu po prostu mrocznie, a tego byśmy nie chcieli - wylicza Paweł Kubisztal ze Stowarzyszenia Podgórze.pl i jeden z inicjatorów powstania parku. 

Katarzyna Opałka z Zarządu Zieleni Miejskiej przyznaje, że kluczową kwestią będzie przyszłość budynku sąsiadującego z przyszłym parkiem.

Budynek jest wielkim wyzwaniem, nie chcemy go wyburzać, pomimo, że jest w stanie ruiny. To kawał "zabłockiej" historii i na pewno warto go podkreślić i w jakiś sposób zaadaptować - stwierdza. 

Zdalne konsultacje wystartują o 18.00 w poniedziałek (25.10). We wtorek (26.10) o 17.00 rozpocznie się z kolei spacer badawczy.

Poradnik Zdrowie: śledziona

Ile jest w tobie z dziecka? Sprawdź, czy umiesz się bawić!

Pytanie 1 z 9
Twoja córeczka prosi cię, żebyś pobawiła się z nią lalkami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE