Koncert Little Big w Krakowie odwołany. Burza w sieci

i

Autor: AAT/Wikimedia Commons Koncert Little Big w Krakowie odwołany. Burza w sieci

Koncert Little Big w Krakowie odwołany. Burza w sieci

2022-11-09 15:27

W sobotę, 12 listopada, w Krakowie miała wystąpić grupa muzyczna Little Big. Kontrowersje wzbudził fakt, że zespół pochodzi z Rosji. Mimo krytyki władzy i apeli o pokój ze strony muzyków, koncert został odwołany.

Little Big w Krakowie. Dlaczego koncert został odwołany?

Little Big to rosyjska grupa muzyczna, która znana jest z satyry często wyśmiewającej Rosję. Muzycy grają rap i rave, który określają jako funeral rave. W skład zespołu wchodzą Ilija Prusikin, Siergiej Makarow, Sonja Tajurskaja i Anton Lisow. Koncert miał odbyć się w sobotę, 12 listopada w Klubie Studio. Przeciwko takiej decyzji protestowało krakowskie środowisko ukraińskie. W sprawie wydarzenia kontaktowaliśmy się z Akademią Górniczo-Hutniczą, która wynajęła przestrzeń pod organizację wydarzenia.

- Koncert został odwołany. Rektor posłuchał głosów obywateli Ukrainy i rekomendował Fundacji Akademica, która zarządza klubem, przeniesienie koncertu. Akademia nie była organizatorem wydarzenia, wynajęliśmy przestrzeń agencji Winiary Bookings – powiedziała nam rzecznik prasowa AGH, Anna Żmuda-Muszyńska.

Fani czują się rozczarowani, co łatwo zaobserwować w mediach społecznościowych.

- Little Big czasem mocno nie sprzeciwia się polityce rosyjskiej? Głośno przecież krytykowali Putina i to jeszcze z przed wojny. Dlaczego ich bojkotować? Jedni z rosyjskich artystów będący po naszej stronie [pisownia oryginalna] – komentuje jeden z internautów.

Agencja Winiary Bookings na ten moment nie wydała oświadczenia w sprawie organizacji koncertu.

Wielka radość u Wiktorka. Udało się zebrać 9,5 miliona złotych!

QUIZ: Którym z największych hitów disco polo jesteś?

Pytanie 1 z 7
Na weselu...