Kolejny akt oskarżenia dla pseudokibiców Cracovii. To osoby związane z Magdaleną K.

2020-12-09 9:08
Magdalena K. usłyszała zarzuty
Autor: Małopolska Policja

Jest kolejny akt oskarżenia dla 10 osób związanych ze środowiskiem pseudokibiców Cracovii. Grupą miała kierować Magdalena K., która w lutym br. została zatrzymana na Słowacji. Kilka tygodni temu w Polsce usłyszała zarzuty.

Prokuratura skierowała do sądu kolejny akt oskarżenia przeciwko kolejnym członkom gangu pseudokibiców Cracovii. Za co odpowie wspomniane 10 osób?

Zatrzymanym prokuratura zarzuca m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handel narkotykami, w tym mefedronem, kokainą i marihuaną. Łącznie chodzi o prawie 390 kilogramów. Grozi im za to do 15 lat więzienia - przekazał nasz reporter Michał Henkel.

Władze Krakowa przygotowały przedświąteczny poczęstunek dla mieszkańców

Część oskarżonych odpowie także za posiadanie broni palnej oraz pomaganie Magdalenie K. w ukrywaniu się przed polskimi organami ścigania. Prokurator zarzucił także części oskarżonych udział w pobiciu na autostradzie A4, do którego doszło w 2017 roku. Poszkodowani zostali wtedy dwaj pseudokibice jednego z łódzkich klubów.

Wszystkie osoby zostały już tymczasowo aresztowane.

Posłuchaj, o czym świadczy biały nalot na języku, a o czym jeśli język robi się siny. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE