Kina samochodowego w Krakowie jednak nie będzie? Sanepid ma wątpliwości

2020-04-28 11:20
Kina samochodowego w Krakowie nie będzie? Sanepid ma wątpliwości
Autor: GoToVan Program wydarzenia pojawi się w ciągu najbliższych tygodni

Kino samochodowe miało być bezpieczną alternatywą dla klasycznego kina w związku z epidemią koronawirusa. Pomysł nie podoba się jednak Sanepidowi.

W ramach kampanii „Bądź turystą w swoim mieście” władze Krakowa chcą pomóc przedsiębiorcom, których biznesy opierają się na turystyce i kulturze. Jednym ze sposobów wsparcia miało być – obok na przykład spacerów literackich czy nauki gotowania – kino samochodowe. Repertuar jest już gotowy, ale na drodze do organizacji takiego wydarzenia stanęły względy bezpieczeństwa.

Wystąpiliśmy do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z prośbą o zaopiniowanie realizacji projektu kina samochodowego. Niestety na razie otrzymaliśmy opinię negatywną, jest to związane z decyzjami rządowymi oraz z opinią Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego – tłumaczy Michał Zalewski, rzecznik prasowy Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Przedstawiciel KBF dodaje, że prace nad organizacją kina samochodowego w Krakowie trwają już od kilku tygodni. Zdaniem Zalewskiego to wydarzenie dość bezpieczne, ponieważ między uczestnikami zachowywany jest odpowiedni dystans.

Uczestnicy przebywają w ograniczonej przestrzeni, czyli wewnątrz samochodu. Poszczególni uczestnicy, ale także obsługa wydarzenia, nie ma ze sobą bezpośredniego kontaktu. Dźwięk, który jest nadawany w trakcie filmu, odbierany jest za pośrednictwem fal radiowych, bezpośrednio w kabinie samochodu. Słuchamy po prostu muzyki przez radio – dodaje Michał Zalewski.

Urzędnicy nie zamierzają porzucić organizacji kina samochodowego. Według KBF wydarzenie na pewno się odbędzie, nie wiadomo jeszcze kiedy – to zależy od pozytywnej opinii Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Program kina samochodowego ma zostać ogłoszony w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Posłuchaj, i poznaj cztery proste ćwiczenia, które pomogą odreagować stres. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #12
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE