Janusz Palikot w składzie rady MOCAK-u. Radny protestuje

2022-12-09 12:26
Janusz Palikot
Autor: AKPA

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Michał Drewnicki nie zgadza się na powołanie Janusza Palikota na członka Rady Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Prezydent miasta uzasadnia decyzję tym, że Palikot wycofał się z polityki i jako przedsiębiorca jest mecenasem muzeum.

"Polityk pijący publicznie alkohol"

Panie Prezydencie, pragnę wyrazić dezaprobatę dla decyzji Pana Prezydenta wyrażonej w podpisanym 6 grudnia zarządzeniu o powołaniu pana Janusza Palikota na członka Rady Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK – napisał wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Michał Drewnicki (PiS) w liście skierowanym do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Jak podkreślił wiceprzewodniczący, „Pan Palikot dał się poznać jako kontrowersyjny poseł i polityk pijący publicznie alkohol, nawołujący do legalizowania narkotyków, uprawiający obrzydliwy hejt w przestrzeni publicznej”.

Wiceprzewodniczący ocenił, że działania i decyzje Palikota jako posła były „ohydne moralnie i bardzo niszczące polskie życie publiczne”.

Radny apeluje o zmianę decyzji 

„Pragnę jednoznacznie zaprotestować i wnioskuję do Pana Prezydenta o zmianę decyzji i odwołanie pana Palikota z Rady muzeum. Miejskie instytucje kultury i osoby z nimi związane powinny dawać przykład i mieć nieposzlakowaną opinię, być związane z kulturą i Krakowem. Moim zdaniem tych przymiotów ten pan nie posiada” – napisał Drewnicki, który równocześnie pełni funkcję rzecznika PiS w Małopolsce.

Pan Janusz Palikot od dłuższego czasu nie udziela się w życiu politycznym, sam się wycofał z polityki. Jest przedsiębiorcą i nie jest tajemnicą, że jest jednym z mecenasów MOCAK-u – powiedziała rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek.

Tłumy na jarmarku świątecznym w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE