Jordanówka w rękach miasta

i

Autor: KK

Jaka przyszłość czeka słynną Jordanówkę?

2022-07-27 8:51

Co dalej z Jordanówką? Konsultacje społeczne dosadnie potwierdziły, że mieszkańcy chcą jej powrotu w kulturalnej formie.

Projekt, który wykonujemy, pozwolenie na jego budowę ma być jeszcze w tym roku, także będziemy starali się przygotować się do realizacji inwestycji w 2023 roku. Przewiduje on miejsce kawiarniane z miejscem spotkań -  mówi Piotr Kempf, dyrektor ZZM. 

Ze względu na zły stan techniczny budynku konieczne jest jego częściowe rozebranie i przeprowadzenie modernizacji. Pierwotnie Miasto chciało otworzyć tam muzeum sportu.

Powinno się przebudować ten budynek myśląc o tej funkcji, a nie myśleć o tym, aby powstało w tym miejscu kolejne muzeum. Przypominam, mauzoleum w Parku Jordana już mamy, a muzeum nie potrzebujemy  - podkreśla Natalia Nazim, współautorka akcji "Oddajmy Jordanówkę mieszkańcom".

Obecna konstrukcja powstała blisko pół wieku temu. Do 2020 roku była użytkowana przez Towarzystwo Opieki im. Henryka Jordana i pełniła funkcję kawiarni. Przez ten okres nie przeprowadzono gruntownego remontu.

Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat '70? QUIZ

Pytanie 1 z 15
Miłośnikiem muzyki którego kompozytora był Alex DeLarge, bohater filmu “Mechaniczna pomarańcza” (1971)?
Tak zmienił się Marek Kondrat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE