łąki kwietne

i

Autor: pixabay.com

I Ty możesz zostać miejskim ogrodnikiem! W jaki sposób?

2022-04-21 22:22

Rusza Szkoła Miejskich Ogrodników! Już w najbliższą sobotę (23 kwietnia) odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach projektu. Bezpłatne warsztaty organizuje Zarząd Zieleni Miejskiej. Zajęcia odbędą się także we wszystkie majowe soboty w Ogrodzie Osiedlowym przy ulicy Siemaszki w Krakowie.

Szkoła Miejskich Ogrodników organizowana jest w ramach „Krakowskich ogrodów społecznych” - zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego. Wiosenna edycja obejmie pięć, sobotnich spotkań. Po nich Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie przygotuje letnią odsłonę projektu. 

- Wiosenna edycja Szkoły Miejskich Ogrodników obejmie oczywiście sezon wiosenny. Będziemy uczyć się o tym, jak przygotowywać grządki, jak wysiewać rośliny, jak je sadzić i następnie jak je pielęgnować - wymienia Angelika Merchut z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Urzędnicy zapraszają na warsztaty wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku. Uczestnicy dowiedzą się, jak pielęgnować zieleń nie tylko w miejskich ogrodach, ale także na własnych balkonach.

- Mieliśmy również nawet rodziców z dziećmi. Na tych spotkaniach można nauczyć się podstaw, ale będą też warsztaty, które dotyczą zakładania kompozycji szałasowych z wikliny. To element, który doda naszym ogrodom sporo uroku - mówi Katarzyna Przyjemska-Grzesik z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. 

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Formularz dostępny jest na stronie internetowej lub na Facebooku Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. 

Park rzeczny Białucha przy ul. Celarowskiej 23. Nowe miejsce na mapie Krakowa

Skróty młodzieżowe 2022 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 12
Co oznacza skrót BTW?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE