Grzegorz Braun wyrzucił choinkę z krakowskiego sądu. Drzewko wylądowało w koszu [WIDEO]

i

Autor: FB/Iustitia Oddział w Krakowie/PAP/Tomasz Gzell

Grzegorz Braun wyrzucił choinkę z krakowskiego sądu. Drzewko wylądowało w koszu [WIDEO]

2023-01-27 20:03

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun wszedł do gmachu krakowskiego sądu i wyciągnął z niego choinkę. Drzewko wylądowało na śmietniku, bo jak tłumaczy Braun na Twitterze „Eksponowanie w gmachu sądu dekoracji, rekwizytów i emblematów nielicujących z powagą wymiaru sprawiedliwości RP domagało się pilnej interwencji”.

Poseł Grzegorz Braun w piątek 27 stycznia wszedł do Sądu Okręgowego w Krakowie, wyciągnął z niego choinkę i wyrzucił do kosza na śmieci. - Mamy dzisiaj 26 stycznia, dzisiaj mieliśmy rozbierać naszą krakowską choinkę, ale ktoś nam w tym pomógł. Tym kimś był poseł Grzegorz Braun, który twierdził, że nasza choinka jest sprzeczna z ideą chrześcijaństwa wyniósł ją z holu i wrzucił do kosza do góry nogami – mówiła sędzia Marzena Stoces, prezes SPP Iustitia w Krakowie. - Jest nam bardzo przykro, że do takiego incydentu doszło – dodała.

Już na koniec sytuacji sędzie Marzena Stoces zapowiedziała, że będzie wnioskować o uchylenie posłowi immunitetu, ponieważ wartość choinki przewyższa 800 złotych.

Grzegorz Braun wyrzucił choinkę z krakowskiego sądu

Poseł odniósł się do sytuacji, w której odegrał główną rolę. Na swoim Twitterze napisał:

„Eksponowanie w gmachu sądu dekoracji, rekwizytów i emblematów nielicujących z powagą wymiaru sprawiedliwości RP domagało się pilnej interwencji”.

W sieci krążą zdjęcia i nagrania z krakowskiego sądu, na których widać piątkowe zajście.

Wojskowy Instytut Medyczny ma 20 lat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE