GIS alarmuje: ołów i kadm w produkcie z popularnej drogerii

i

Autor: Główny Inspektorat Sanitarny GIS alarmuje: ołów i kadm w produkcie z popularnej drogerii

GIS alarmuje: ołów i kadm w produkcie z popularnej drogerii

2022-11-10 20:44

Główny Inspektorat Sanitarny w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego wyrobu przeznaczonego do kontaktu z żywnością, poinformował w czwartek, 10 listopada o migracji szkodliwych substancji z zestawu szklanek świątecznych. Dystrybutor poinformował wszystkie drogerie Rossmann SDP o konieczności wycofania kwestionowanych produktów.

GIS podał, że na podstawie badań przeprowadzonych przez inspekcję stwierdzono migrację do żywności ołowiu i kadmu z obszaru obrzeża szklanek. Jak zaznaczono, nie należy używać szklanek wskazanych w komunikacie do spożywania żywności.

Ostrzeżenie dotyczy produktu Zestaw szklanek świątecznych, 2 szt./ Christmas glasses set, 2 pcs. wyprodukowanego w Chinach. Jego importerem jest OTO Sebastian Maruczyński, ul. Smolna 1A, 81-877 Sopot.

Kwestionowany produkt jest oznaczony kodem kreskowym 5904292755363.

Kwestionowane szklanki podlegają wycofaniu z obrotu handlowego. Dystrybutor poinformował wszystkie drogerie Rossmann SDP o konieczności wycofania kwestionowanych produktów. Produkty zostały również wycofane ze sprzedaży internetowej - przekazał GIS.

Firma poinformowała, że kwestionowany produkt podlega wycofaniu z obrotu. Dokładną treść ostrzeżenia wydanego przez GIS możecie znaleźć TUTAJ.

Otwarcie sklepu PRIMARK w Krakowie

AC/DC - co wiesz o "najgłośniejszym zespole na świecie"? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym wokalistą AC/DC?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE