Galerie handlowe, muzea oraz galerie sztuki ponownie otwarte! Hotele dostępne od soboty

2021-05-04 14:41
Galerie handlowe, muzea oraz galerie sztuki ponownie otwarte! Hotele dostępne od soboty
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Do galerii handlowych przyszła masa klientów.

Rządowe obostrzenia sanitarne ponownie częściowo zniesione. Od wtorku możemy znowu robić zakupy w galeriach handlowych oraz zwiedzać muzea i galerie sztuki. Od 8 maja natomiast będzie można rezerwować miejsca w hotelach. Na wejście do restauracji nadal poczekamy.

Krakowskie przedsiębiorstwa i instytucje powoli wybudzają się po kolejnym lockdownie. Od dzisiaj znowu możemy iść do muzeów i galerii handlowych, a od soboty ponownie otwarte będą hotele. Oczywiście żadne z tych miejsc nie są otwarte w pełni. Nadal obowiązuje reżim sanitarny. W galeriach handlowych jest bezwzględny obowiązek dezynfekcji oraz zasłaniania nosa i ust.

Ochroniarze mają prawo upominać naszych klientów o zakrywaniu nosa i ust. W sklepach może przebywać jedna osoba na piętnaście metrów kwadratowych więc tutaj także staramy się to kontrolować, ale sklepy same wprowadziły te procedury i kontrolują te liczby klientów, żeby to bezpieczeństwo było maksymalnie utrzymane - mówi dyrektor jednej z krakowskich galerii Marek Ciszewski.

Hotele będą mogły zapełniać się maksymalnie do połowy, ale zdaniem wiceprezesa Małopolskiej Izby Hotelarskiej Jacka Legendziewicza to i tak nie ma znaczenia.

Kraków żył turystyką zagraniczną. Muszą się pojawić otwarte restauracje dlatego, że trudno sobie wyobrazić turystę, który tylko chodzi do sklepu i kupuje coś do jedzenia. Cała infrastruktura musi być przygotowana i otwarta żeby się pojawił popyt - mówi.

Restauracje i kawiarnie będą mogły prowadzić działalność od 15 maja, ale tylko na świeżym powietrzu.

Cała branża turystyczna zgodnie mówi, że bez całkowitego powrotu do normalności nie może być mowy o pozytywnych nastrojach. Hotelarze oceniają, że najgorzej pod tym względem będzie w transporcie turystycznym, który pozostanie w kryzysie przynajmniej do wiosny przyszłego roku. I to zakładając że obecne odmrożenie gospodarki będzie już ostatecznym.

Czwarte już odmrożenie po panemii w Krakowie sprawdził nasz reporter Kuba Paduch:
Otwarcie galerii handlowych w Kielcach

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE