Krakowski Ogród Zoologiczny

i

Autor: Krakowski Ogród Zoologiczny

Wiadomości

Ferie zimowe w stolicy Małopolski nie muszą być nudne. Krakowskie ZOO przygotowało moc atrakcji dla najmłodszych

2024-02-13 9:42

Krakowskie ZOO przygotowało mnóstwo atrakcji z okazji ferii zimowych, które już się rozpoczęły w stolicy Małopolski. Program jest bardzo urozmaicony i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jakie atrakcje przygotowano dla najmłodszych? Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

ZOO w Krakowie przygotowało moc atrakcji dla najmłodszych z okazji ferii zimowych

12 lutego rozpoczęły się ferie zimowe w województwie małopolskim. Z tej okazji dla najmłodszych, ale i nie tylko, przygotowano moc atrakcji. Oprócz darmowych biletów wstępu na lodowisko, program dla gości przygotowało także krakowskie zoo. Atrakcje są mocno zróżnicowane, w związku z czym każdy bez problemu znajdzie coś ciekawego dla siebie!

Już w poniedziałek, 12 lutego zaplanowano specjalne ognisko z leśnymi opowieściami. Początek wydarzenia o godzinie 13:00. Zapisy przyjmowane są mailowo - pod adresem [email protected]. Oprócz ogniska, przygotowano też zajęcia cykliczne, które będą odbywały się w dni powszechne. Jedną z takich atrakcji są zajęcia plenerowe "Nam zima nie straszna", zaplanowane każdego dnia o godzinie 12:00. Podczas tego eventu przeprowadzana będzie wyprawa z przewodnikiem, podczas której najmłodsi będą mogli zajrzeć do małp, słoni czy hipopotamów. Planowane jest też nakarmienie kóz, lam, osłów czy kucyków.

Ferie zimowe w Krakowie. Zajęcia plenerowe i stacjonarne w krakowskim ZOO dla najmłodszych

Poza zajęciami plenerowymi, zaplanowano także atrakcje stacjonarne. Jedną z nich są zajęcia "Ślimak Albin i spółka", które będą odbywały się w dni powszednie o godzinie 11:30 w salce edukacyjnej w krakowskim ZOO. Podczas wydarzenia dzieci poznają największe lądowe ślimaki świata, ale także dowiedzą się kilku ciekawostek ze świata biologii. Na zajęcia obowiązują zapisy mailowe pod adresem [email protected].

Ostatnią atrakcją jest rodzinna gra terenowa "Zimowy tropiciel", dostępna podczas zwiedzania zoo. W kasie należy pobrać kartę pracy, a później na terenie ogrodu trzeba znaleźć 10 tabliczek z zadaniami! Na koniec wyzwania przewidziano dyplomy i drobne nagrody dla osób, które pomyślnie ukończą zadania. 

Ferie w Zakopanem? Najlepsze memy o wyjazdach w góry!

Studniówka 2024 VII LO im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie