FERIE 2024

Ferie w Tatrach? Sprawdź najlepsze górskie trasy do wędrowania zimą z dziećmi [GALERIA]

2024-02-13 9:44

Ferie 2024 trwają w najlepsze. Polacy obecnie masowo szturmują Podhale w poszukiwaniu wymarzonych miejsc do zabaw na śniegu. Chociaż Tatry o tej porze roku mogą wydawać się niezachęcające, a wręcz niebezpieczne — warto pamiętać, że o tej porze roku potrafią być niezwykle malownicze. Przygotowaliśmy dla was proste trasy do chodzenia po górach z dziećmi zimą, tak, aby jak najlepiej poznać Podhale i nie narazić się na zbędne niebezpieczeństwo.

Ferie w Tatrach. Turyści szturmują Podhale

Sezon ferii zimowych trwa w najlepsze. To oznacza, że na Podhalu trwa obecnie zmasowany atak turystów, szukających upragnionego wytchnienia od codzienności. Trudno się dziwić — polskie Tatry są niezwykle piękne o tej porze roku, a pogoda wręcz zachęca do jazdy na nartach i snowboardzie. W Zakopanem i okolicznych miejscowościach znajdziecie wiele ośrodków narciarskich, oferujących zabawę dla całej rodziny. W tych miejscach każdy znajdziecie coś dla siebie, jednak szalejąc na stoku, nie zapominajcie o niezwykłym pięknie polskich gór.

Chociaż warunki do chodzenia po górskich szlakach są obecnie bardzo niekorzystne, a wysoko w Tatrach panuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, nie warto całkowicie rezygnować z wędrówki po górach. W ich niższych partiach znajduje się wiele malowniczych dolin z zapierającym dech w piersiach widokiem, którego nie można przegapić. Przygotowaliśmy dla was proste szlaki, w bezpiecznych rejonach Tatr, gdzie można wybrać się na spacer całą rodziną. Nie znajdziecie tutaj wielokilometrowych ścieżek, ani wymagających podejść po stromym terenie. Te proste szlaki sprawią, że zakochanie się w Tatrach bez pamięci i będziecie chcieli więcej. Będąc na Podhalu warto wybrać się chociaż raz na spacer, aby bez wyrzeczeń doświadczyć tego, jak piękne mogą być góry zimą.

Ferie w Tatrach? Oto łatwe i niewymagające trasy na zimową wyprawę z dziećmi:

QUIZ wiedzy o Zakopanem. Jak dobrze znasz polską stolicę gór?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się słynna skocznia narciarska w Zakopanem?
Wielka Krokiew
Trener polskich skoczków: skoki latem podczas Igrzysk Europejskich? To nowość, która promuje nasz sport!