Ekosztafeta przejedzie przez Polskę na hulajnogach elektrycznych

2020-08-10 17:09
Ekosztafeta
Autor: Łukasz Miłoszewski Ekosztafeta

Pokonają na pojazdach elektrycznych około 500 kilometrów by upamiętnić ekologiczne dziedzictwo Jana Pawła II, w 100. rocznicę urodzin świętego. Ekosztafeta Stulecia rozpoczęła się w Wadowicach, a zakończy się w Radzyminie, gdzie 15 sierpnia uczestnicy wydarzenia upamiętnią 100. rocznicę Cudu nad Wisłą.

- Jan Paweł II w kwestiach ekologii był pierwowzorem, na którym wzorują się kolejni duchowni, dlatego chcemy włączyć się w te misję i promować ekologiczne rozwiązania - mówi Marcin Piaskowski z Instytutu Elektromobilności i Zrównoważonego Transportu.

Trasa podróży prowadzi wzdłuż miast położonych nad Wisłą. W wybranych miejscach uczestnicy ekosztafety będą organizować akcje, które mają zwrócić uwagę na potrzebę ochrony klimatu.

- Chcemy promować elektromobilność, chcemy promować zdrowy styl i hulajnogi elektryczne, zależy nam by zachęcać do korzystania z pojazdów elektrycznych, które są pierwszym krokiem w trosce o klimat - dodaje Marcin Piaskowski.

Poczynania uczestników Ekosztafety można śledzić na Facebooku Instytutu Elektromobilności i Zrównoważonego Transportu.

Czy nowa kładka na ulicy Kamieńskiego w Krakowie będzie do poprawy? Posłuchaj:
Nie będzie asfaltu na zjeździe przy Bulwarach Wiślanych w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE