Ekonomista pokazuje przeraźliwe zdjęcia! Tak wprowadza się w błąd Polaków

i

Autor: Pexels/print screen Twitter Rafał Mundry Ekonomista pokazuje przeraźliwe zdjęcia! Tak wprowadza się w błąd Polaków

Ekonomista ujawnił brudny proceder. Tak producenci wprowadzają w błąd Polaków. Zdjęcia mówią wszystko!

2023-01-10 11:06

Szalejąca drożyzna sprawia, że koszty życia nadal pozostają wysokie. Z najnowszego „Indeksu cen w sklepach detalicznych" wynika, że najbardziej zdrożał cukier (59,5%), mąka (38,3%), makaron (37,6%), ale też wiele innych produktów codziennego użytku. Niektórzy producenci, by nie podwyższać cen, wykorzystują sprytny sposób, który szokuje nawet eksperta, Rafała Mundrego. Analityk pokazał zdjęcia, które wprawiają w osłupienie!

Inflacja dobija Polaków. Producenci znaleźli na to pewien sposób

Czy wybierając produkt w sklepie zwracamy uwagę na jego cenę? Oczywiście! Często jednak na pojemność czy gramaturę już nie. To błąd, ponieważ producenci w odpowiedzi na inflację zaczęli stosować tzw. downsizing, czyli zmniejszanie wag lub ilości produktów w opakowaniu lub zawartości głównych składników przy pozostawieniu tej samej ceny. Regularnie informuje o tym ekonomista, Rafał Mundry, który umieścił w swoich mediach społecznościowych kolejne przykłady tej wprowadzającej w błąd klientów praktyki. Okazuje się, że niektórzy producenci posunęli się nawet do tego, by zmniejszać pojemności i jednocześnie podwyższać ceny. Tak właśnie stało się w przypadku popularnych płynów do naczyń.

- I kolejny przyklad do kolekcji. Było 750 ml. Jest 650. A cena i tak 1 zł wyższa... - tak napisał Rafał Mundry, który aktywnie dzieli się swoją wiedzą i codziennymi spostrzeżeniami w mediach społecznościowych o tricku, który zastosował producent płynów do naczyń.

Ten trik stosują producenci w polskich sklepach

Kolejny przykład downsizingu pokazany przez ekonomistę to popularny płyn do płukania zębów. Rafał Mundry zrobił zdjęcia tego samego produktu, w tym samym sklepie, tego samego producenta, w odstępie zaledwie trzech miesięcy. Okazało się, że zdjęcie zrobione 31 grudnia 2022 roku przedstawia płyn o 100 ml mniejszy (ale za tę samą cenę). Co więcej, zawartość fluoru w produkcie jest mniejsza o ponad połowę (z 500 ppm na 225 ppm). "Inflacja psuje Polakom zęby", podsumował gorzko ekonomista.

M jak miłość. Magda i Andrzej zostaną rodziną Nadii. Pojawienie się dziecka to nie przypadek!

Te warzywa nie są bardzo popularne. rozpoznaj 10 mniej znanych warzyw

Pytanie 1 z 10
To warzywo to:
Ciecierzyca pospolita
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE