Nauczycielka

i

Autor: Pexels Dzień Nauczyciela 2023 14 października

Wiadomości

Dzień Nauczyciela 2023. Kiedy wypada? Czy to dzień wolny od szkoły i pracy?

2023-10-08 13:18

Kiedy jest Dzień Nauczyciela 2023? Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela przypada w tym roku 14 października. To ważna data dla pedagogów, ale także uczniów i ich rodziców, którzy zazwyczaj przygotowują dla nauczycieli upominki mające być podziękowaniem za ich codzienną pracę. Czy Dzień Nauczyciela to dzień wolny? Czy w Dzień Edukacji Narodowej uczniowie idą do szkoły? Czy w Dniu Nauczyciela odbywają się lekcje? Sprawdźcie!

Kiedy wypada Dzień Nauczyciela? Czy są wtedy lekcje?

Czy w Dzień Nauczyciela idziemy do szkoły? To pytanie zadaje sobie z pewnością wielu uczniów. Warto wiedzieć, że w placówkach oświatowych działających w oparciu o Kartę Nauczyciela, Dzień Edukacji Narodowej jest wolny od zajęć dydaktycznych. W szkołach, przedszkolach i żłobkach odbywają się wtedy tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. W szkołach niepublicznych, gdzie nauczyciele są zatrudnieni według Kodeksu pracy, decyzję o tym, czy to święto będzie dniem wolnym od zajęć podejmuje dyrektor. W tym roku jednak Dzień Nauczyciela wypada 14 października i jest to... sobota. Na wolne od zajęć nie ma więc co liczyć, ale z pewnością wiele szkół zaplanuje jakieś atrakcje, uroczyste apele i przyjemności dzień wcześniej, czyli w piątek, 13 października.

Prezenty na Dzień Nauczyciela. Jakie upominki warto przygotować?

Każdy nauczyciel, który prawdziwie angażuje się w jak najlepsze dostarczanie wiedzy, a także umiejętności swoim uczniom, z pewnością doceni drobny upominek z okazji Dnia Nauczyciela 2023. Większość pedagogów zapewnia, że nie chodzi tu o wyszukane i drogie prezenty, a przede wszystkim o coś, co uczniowie mogą wykonać samodzielnie. Może to być też fotoksiążka, kartka z życzeniami podpisana przez całą klasę dołączona do jakieś słodkości, personalizowany kubek czy kalendarz. Bezpieczną klasyką, która na pewno ucieszy pedagoga będzie zawsze bukiet kwiatów. Dzień Nauczyciela, który wypada 14.10.2023 to bardzo dobra okazja, by docenić i uhonorować tych, którzy na co dzień spędzają dużo czasu z naszymi dziećmi i zapewne wkładają w to wiele energii, a także muszą mierzyć się z problemami, które znajome są od dawna, ale teraz szczególnie mocno dotknęły edukację w Polsce.

Apartamenty Agnieszki Radwańskiej w Krakowie. Tak wygląda luksusowy hotel dla fanów tenisa [ZDJĘCIA]

Olej rycynowy na wypadanie włosów. Działa błyskawicznie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE