Dzień Dobry Ukraino

i

Autor: Kuba Kusy

Dzień Dobry Ukraino! Wyjątkowy piknik w ICE Kraków

2022-03-19 15:17

Warsztaty naukowe, wielkie puzzle z mapą Krakowa czy spotkanie ze strażnikiem Gotham City. W sobotę w ramach pikniku „Dzień Dobry Ukraino” Centrum Kongresowe ICE zmieniło się w wielki, trzypoziomowy plac zabaw.

Krakowskie Centrum Kongresowe przyciągnęło tysiące dzieci i ich rodziców, zarówno tych z Polski, jak i z Ukrainy. Magdalena Doksa-Tverberg, dyrektorka Krakowskiego Biura Festiwalowego przyznała, że takie wydarzenia są równie potrzebne, jak pomoc materialna. 

Pozwalają wspólnie się integrować, bardzo tego potrzebujemy, potrzebujemy tego wzajemnego zrozumienia, zależy nam bardzo na tym, by dzieci z Ukrainy poczuły się jak u siebie, poczuły się jak w domu - stwierdziła. 

Uczestnicy pikniku zapewniali, że zabawa była przednia.  

Dzień Dobry Ukraino

i

Autor: Kuba Kusy

Bardzo mi się podoba ta zbiórka dla Ukrainy, bo to może bardzo pomóc. Ja zaprzyjaźniłem się trzema osobami z mojej klasy, z Sebą, Minią i z Sylwią, super się dogadujemy. Jestem Oksana, tu tyle wszystkiego dla dzieci, bardzo fajne, wszystkiego tak dużo. Warsztaty, różne pokazy, pokaz chemiczny - mówili uczestnicy. 

A miasto szacuje, że do Krakowa przyjechało ponad 100 tys. uchodźców z Ukrainy. 

Polka na mistrzostwach świata: żadna dieta, teraz czas na słodycze!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Napiszesz to z małej czy dużej litery? Nie zawstydź swojej polonistki!

Pytanie 1 z 15
Jak napiszemy poprawnie dąb Bartek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE