Dymisja zarządu, nowe zadania Brzęczka. Władze Wisły przemówiły pierwszy raz od zakończenia sezonu

2022-06-13 21:32
wisła
Autor: Maciej Uszko

Jerzy Brzęczek z nową rolą w Wiśle Kraków. Od nowego sezonu trener Białej Gwiazdy oprócz prowadzenia pierwszej drużyny będzie pełnił rolę menadżera. To model znany z angielskiej Premier League i pierwsza z wielu zmian, które czekają Wisłę w ramach odbywającej się restrukturyzacji.

W poniedziałek w siedzibie Wisły odbyła się konferencja prasowa z udziałem właścicieli i zarządu klubu. To pierwsze publiczne wystąpienie władz Białej Gwiazdy od czasu zakończenia ligowego sezonu i spadku do pierwszej ligi. Podczas spotkania z dziennikarzami oficjalnie potwierdzono, że dotychczasowy trener Wisły - Jerzy Brzęczek - pozostaje na swoim stanowisku, ale od nowego sezonu będzie miał także nową rolę. 

- Trener Brzęczek będzie całkowicie włączony w proces rekrutacji i skautingu. Będzie on prowadził rozmowy z zawodnikami przed podpisaniem kontraktu, jak również będzie włączony proces negocjacji pomiędzy zawodnikiem a klubem. Do niego też będzie należała ostateczna decyzja, który zawodnik trafia do klubu - mówił Dawid Błaszczykowski, prezes Wisły Kraków. 

Podczas spotkania z mediami światło dzienne ujrzała także informacja, że tuż po zakończeniu sezonu zarząd Wisły podał się do dymisji. Ta nie została jednak przyjęta przez Radę Nadzorczą.

- My poprosiliśmy zarząd, aby nie podejmował tej decyzji natychmiast, bo to całkowicie zdezorganizowałoby nam działalność, a jesteśmy w bardzo ważnym momencie. Te rozmowy trwały bardzo długi i ostatecznie udało nam się przekonać zarząd. Dawid (Błaszczykowski - przyp. red.) zgodził się, że zostanie w klubie co najmniej do końca okienka transferowego - mówi Tomasz Jażdżyński, współwłaściciel Wisły Kraków.

Po zakończeniu okienka transferowego ma zapaść decyzja jak będzie wyglądała struktura zarządzania klubem w kolejnych miesiącach.

Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE