dzwony

i

Autor: Pixaby Dlaczego biją dzwony w całej Polsce w czwartek, 5 stycznia 2023? O co chodzi?

Dlaczego biją dzwony w całej Polsce w czwartek, 5 stycznia 2023? O co chodzi?

2023-01-05 7:22

Dzwony biją w całej Polsce. O co chodzi? Co się dzieje? Dlaczego w czwartek, 5 stycznia 2023 roku biją dzwony w całej Polsce. Czy powinniśmy się martwić? Wiemy, co jest powodem.

Dlaczego dzwony biją w całej Polsce 5 stycznia 2023 roku?

Dzwony biją w całej Polsce - skąd takie działanie? Co się dzieje? Bicie dzwonów, podobnie jak dźwięk syren przeważnie ogłasza jakieś ważne wydarzenie lub upamiętnia istotną rocznicę. Tak było np. 31 grudnia 2022 roku. W minioną sobotę zmarł bowiem Benedykt XVI. Chwilę po jego śmierci w Krakowie zabrzmiał Dzwon Zygmunta. Słychać go było prawie w całym Krakowie. Przypomnijmy, że Dzwon Zygmunta "odzywa się" tylko podczas najważniejszych wydarzeń w Polsce i na świecie.

Dlaczego jednak biją dzwony 5 stycznia 2023 roku? O co chodzi?

Dzwony w całej Polsce będą bić także w czwartek, 5 stycznia? Dlaczego? Z czym to jest związane? W czwartek, 5 stycznia odbędzie się pogrzeb Benedykta XVI w Watykanie. Właśnie dlatego w wielu kościołach w całej Polsce będzie można usłyszeć dźwięk dzwonów. Wszystko po to, by upamiętnić zmarłego papieża. Dzwony w Polsce będą bić tuż po pogrzebie Benedykta XVI. Ten rozpocznie się o godzinie 9.30.

14-latki podpaliły świąteczną ozdobę za 70 tys. zł. Wszystko się nagrało
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE