kraków

i

Autor: pexels

Czy w tym roku na krakowskich ulicach nie rozbłysną świąteczne lampki?

2021-11-16 22:48

Firma, która przegrała przetarg na udekorowanie miasta złożyła skargę do Krajowej Izby Odwoławczej. Teraz Zarząd Dróg ma twardy orzech do zgryzienia, bo oświetlenie miało być montowane tuż po Wszystkich Świętych.

Michał Pyclik, rzecznik jednostki zapewnia, że ozdób na pewno nie zabraknie. Jeśli miasto wygra sprawę w KIO, to dekoracje zostaną zamontowane z lekkim poślizgiem i nie w pełnym wymiarze. Jeśli przegra ozdoby i tak się pojawią, choć mocno okrojone. 

Czy w Krakowie zabraknie bożonarodzeniowych dekoracji? Posłuchaj materiału Kuby Kusego:

Plan minimum przewiduje dekoracje w samym centrum i za dużo mniejszą kwotę, natomiast to nie jest nic nadzwyczajnego, były takie lata w Krakowie, gdy mieliśmy na dekorację kwotę 200-300 tys. zł, a nie 2 mln. jak obecnie - tłumaczy. 

Mieszkańcy przyznają, że nie wyobrażają sobie świąt bez ulicznych dekoracji.

Powinny być, bo to radość, sympatia, coś co nic nas nie kosztuje, coś co mamy w zasięgu ręki. Wolałabym jednak, żeby wszystko było w pełni, wtedy miasto wygląda świątecznie, a jest okazja. Trzeba robić wszystko, by dekoracje były - mówią. 

Michał Pyclik podkreśla, że miasto wystąpiło do Krajowej Izby Odwoławczej o jak najszybsze rozpatrzenie sprawy. Ta ma stanąć na wokandzie już w piątek.

Zginęli pod pociągiem

W jaki sposób motywujesz dziecko?

Pytanie 1 z 8
Twój maluch nie chce ubrać się przed wyjściem na spacer. Co robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE