Czesław Michniewicz nie będzie już selekcjonerem reprezentacji Polski. Oficjalny komunikat PZPN

2022-12-22 11:39
Czesław Michniewicz nie będzie już selekcjonerem reprezentacji Polski. Oficjalny komunikat PZPN
Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER Czesław Michniewicz nie będzie już selekcjonerem reprezentacji Polski. Oficjalny komunikat PZPN

Czesław Michniewicz przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski – podał w oficjalnym komunikacie w czwartek, 22 grudnia Polski Związek Piłki Nożnej. Umowa z selekcjonerem nie zostanie przedłużona i wygaśnie 31 grudnia 2022 roku.

Dlaczego PZPN nie przedłuży kontraktu?

W ubiegłym tygodniu Czesław Michniewicz odbył kilka spotkań z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezarym Kuleszą oraz zarządem PZPN. W ich trakcie Michniewicz podsumowywał występ Biało-Czerwonych na mundialu w Katarze i omawiał aspekty organizacyjne udziału kadry w turnieju.

Po przeanalizowaniu informacji federacja zdecydowała, że nie przedłuży kontraktu z selekcjonerem, który wygasa 31 grudnia 2022 roku.

– W imieniu zarządu PZPN chcieliśmy serdecznie podziękować Czesławowi Michniewiczowi za 11 miesięcy pracy na stanowisku selekcjonera. Jak wiemy, trener przejął kadrę w bardzo trudnym momencie. Mimo tych okoliczności, zdołał wywalczyć awans na mundial, utrzymał także miejsce w elicie Ligi Narodów. Poprowadził również reprezentację do pierwszego od 36 lat awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata. Za to Czesławowi Michniewiczowi należą się podziękowania – powiedział prezes PZPN Cezary Kulesza.

Czesław Michniewicz nie przekonał PZPN-u w kwestii długofalowego pomysłu na dalsze funkcjonowanie kadry.

– Jednak, aby właściwie ocenić pracę selekcjonera, musieliśmy wziąć pod uwagę również inne kluczowe kwestie, takie jak długofalowy pomysł na dalsze funkcjonowanie reprezentacji oraz kierunek jej rozwoju. Dlatego, po wielu spotkaniach i analizach, podjęliśmy niełatwą decyzję o zakończeniu współpracy. Czesław Michniewicz jest doświadczonym szkoleniowcem i jestem przekonany, że nie będzie długo czekał na propozycje nowej pracy. Życzymy mu powodzenia i dalszych sukcesów w karierze – dodał Cezary Kulesza.

Kto zastąpi Czesława Michniewicza?

PZPN już teraz poinformował, że w najbliższym czasie rozpocznie proces wyboru nowego selekcjonera, którego zadaniem będzie poprowadzenie kadry w eliminacjach Euro 2024, które rozpoczną się dla Polaków 24 marca 2023 roku. O godz. 20:45 zagramy na wyjeździe z reprezentacją Czech.

– Chcemy, aby w eliminacjach Euro reprezentację poprowadził trener gwarantujący jej rozwój i realizację zakładanych celów. Nowy selekcjoner musi również poprawić wizerunek drużyny narodowej i odbudować zaufanie kibiców. Nasz wybór musi być przemyślany, dlatego nie będziemy deklarować konkretnych dat prezentacji selekcjonera. Jednocześnie zapewniamy, że wybór nowego szkoleniowca jest dla zarządu PZPN kwestią priorytetową – podkreślił prezes Kulesza.

Prezydent Zełesnki w USA

QUIZ. Nawet dziecko wie, jak zapisać te wyrazy. A ty? Mniej niż 8/10 to sromotny upadek!

Pytanie 1 z 10
Mieszkanie Stefanii ma d[][]y metra[]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE