Ćwiczenia taktyczno-bojowe "Trasa 2022". Służby przeszły szkolenie

2022-10-26 11:42

We wtorek, 25 października na terenie Trasy Łagiewnickiej odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe pod hasłem „Trasa 2022” przeszkalające służby na okoliczność wypadku masowego z udziałem dużej liczby poszkodowanych. Akcja rozpoczęła się około godz. 21, a trwała do 2 w nocy. W ćwiczeniach wzięło udział blisko 100 strażaków i 25 pojazdów specjalistycznych z Krakowa i Oświęcimia.

Zastępy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa, przedstawiciele Trasy Łagiewnickiej SA w Krakowie, MPK w Krakowie, a także służb współdziałających wzięli udział w ćwiczeniach taktyczno-bojowych, polegających na symulacji wypadku z udziałem dużej liczby osób poszkodowanych.

Przed rozpoczęciem całej akcji puszczono z głośników komunikat nakazujący opuszczenie tunelu, a także zamknięto przejazd na całej długości Trasy Łagiewnickiej. Była to pierwsza tego typu akcja.

Zgroza w Zielonej Górze. Potrącił dwóch policjantów, bo chciał uniknąć kontroli

QUIZ. Skróty, które wszyscy muszą znać! Każda pomyłka będzie wstydem

Pytanie 1 z 15
Co oznacza skrót wf?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE