Coraz więcej zakażeń koronawirusa w Krakowie i Małopolsce

2020-09-16 0:48 ŁM
koronawirus - zdjęcie poglądowe
Autor: internet

We wtorek sanepid poinformował o 121 nowych przypadkach, prawie 40 z nich miało miejsce na terenie powiatu krakowskiego. To najwięcej pozytywnych wyników testów na obecność COVID-19 od dwóch tygodni. Za większość z nich odpowiadają nowe ogniska koronawirusa.

- Jest to ognisko powstałe na chrzcinach w podkrakowskich Czajowicach, tam zakażonych jest 14 osób. Kolejne ognisko pojawiło się w Szpitalu im. Rydygiera, gdzie zarażone są cztery osoby. Koronawirus dotarł również do Filharmonii Krakowskiej, tam zarażonych jest pięciu chórzystów - mówi Dominika Łatak-Glonek z małopolskiego sanepidu. 

Kolejne z ognisk pojawiło się w krakowskim Kolegium Księży Jezuitów. Stwierdzono tam trzy przypadki zakażenia koronawirusem, przez co do soboty bazylika przy ulicy Kopernika będzie zamknięta. Sanepid powoli opanowuje również sytuacje w prywatnej Szkole Podstawowej nr 2 w Krakowie.

- Tutaj zakażonym mamy 18 osób. 16 z nich jest z personelu szkoły plus dwie osoby z kontaktu domowego - dodaje Dominika Łatak- Glonek.

Koronawirus pojawił się również w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Pozytywny wynik otrzymał tam jeden z uczniów, którego klasa przebywa już na izolacji domowej.

Drugą turę krakowskich mikropożyczek sprawdził nasz reporter Kuba Paduch.
W Krakowie będzie można wypożyczyć elektryczne rowery

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.