Ciekawostki

Nowa atrakcja turystyczna powstanie w Małopolsce. Winda, zjeżdżalnie i przepiękne widoki [GALERIA]

2024-04-24 8:46

W Małopolsce już niebawem powstanie nowa atrakcja turystyczna. Będzie nią wieża widokowa ulokowana przy ścieżce w koronach drzew w gminie Ciężkowice. Urząd niedawno wybrał wykonawcę nowej inwestycji, która ma kosztować niespełna 8 mln złotych. Jaka będzie nowa wieża widokowa w Małopolsce?

Wieża widokowa w Ciężkowicach. Nowa atrakcja turystyczna w Małopolsce

Wieża widokowa przy ścieżce w koronach drzew będzie nową atrakcją turystyczną gminy Ciężkowice. W marcu bieżącego roku urząd ogłosił przetarg na budowę platformy widokowej w Ciężkowicach. Wykonawcę wybrano na początku kwietnia. Obiekt ma kosztować niespełna 8 mln złotych, a jego budowa zostanie zakończona najpóźniej do 20 grudnia 2024 roku. Nowa wieża widokowa w Ciężkowicach będzie inna, niż wszystkie platformy widokowe. Dlaczego? Otóż wraz z budową wieży powstanie winda, a także zjeżdżalnie i ogrodzenie okalające wieżę w Ciężkowicach.

Wieża widokowa w Ciężkowicach powstanie w pobliżu ścieżki w koronach drzew. Oprócz samej platformy, w zakresie opcjonalnym urząd planuje budowę niezbędnej infrastruktury, w tym obiektów małej architektury, nawierzchni, ścieżek, placu pod food-trucki czy dodatkowego oświetlenia terenu. Nową atrakcję turystyczną w Małopolsce – wieżę widokową w Ciężkowicach możecie zobaczyć w galerii, w której znajdziecie również zdjęcia ścieżki w koronach drzew w Ciężkowicach.

Z jakich potraw słynie Małopolska? Sprawdź w QUIZIE, czy je znasz

Pytanie 1 z 10
Maczanka krakowska to połączenie między innymi
Wojna według Wołoszańskiego - Ameryka idzie na wojnę cz.2
Listen on Spreaker.